عصر اهواز :

دکتر عبداله پارسا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار عصراهواز افزود:این تعداد داوطلب در سرویس های آموزشی پنجگانه ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی ، هنر و زبان های خارجه شرکت می کنند.
وی گفت: از این تعداد، ۱۱ هزار و ۴۳۱ نفر در دانشگاه چمران اهواز در چهار نیمروز در آزمون شرکت می کنند که پنج هزار و ۴۸۰ نفر را زنان و پنج هزار و ۹۵۱ نفر را مردان تشکیل می دهند.
پارسا بیان کرد: داوطلبان حوزه دانشگاه شهید چمران اهواز در هشت حوزه فرعی شامل دانشکده های کشاورزی، علوم تربیتی، مهندسی، ادبیات، علوم، علوم ریاضی، اقتصاد و الهیات به رقابت می پردازند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: صبح پنجشنبه داوطلبان سرویس های ریاضی و فنی شامل سه هزار و ۲۵ نفر و علوم انسانی یک هزار و ۲۱۲ نفر، و عصر پنجشنبه ۹۳۶ داوطلب هنر در این آزمون شرکت می کنند.
وی گفت: صبح جمعه چهار هزار نفر علوم تجربی و عصر جمعه ۲ هزار و ۲۵۸ نفر در سرویس زبان های خارجه رقابت می کنند.
پارسا افزود: داوطلبان خوزستان در مجموع در ۲۸ حوزه رقابت می کنند که آموزش و پرورش و دانشگاه های مختلف خوزستان از آن جمله هستند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: آزمون سراسری صبح ها ساعت هشت و بعد ازظهرها ساعت ۱۵ آغاز می شود و درب ورودی دانشگاه ها از ساعت ۷:۳۰ و بعدازظهر ۱۴:۳۰ بسته می شود.
وی بیان کرد: داوطلبان از امروز یکشنبه می توانند از طریق سایت سازمان سنجش کارت خود را دریافت کنند و از روز سه شنبه واحد رفع نقص واقع در درب شمالی دانشگاه چمران اهواز از ساعت هشت تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ برای رفع نقص کارت هایی که از طریق سایت امکان پذیر نیست فعال است.
پارسا ادامه داد: همراه داشتن کارت داوطلبی الزامی است و از داوطلبان می خواهیم هیچ وسیله اضافه به جز مداد، پاک کن و مداد تراش همراه نداشته باشند.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷

منبع خبر: ایـرنا