عصر اهواز :

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی (ره)، خواستار بهبود شرایط اقتصادی و برخورد با احتکار کنندگان و گران‌فروشان شد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز اصناف، گفت: ما به بازاریان و تجار متدین اظهار ارادت می‌کنیم بابت اینکه خدمت‌گزار مردم‌اند، به سود متعارف قانع هستند، در امور خیر پیش‌قدم می‌شوند و از روز اول نهضت در کنار آن و پشتیبان علمای اسلام بوده‌اند.

وی با بیان اینکه احتکارکنندگان گروه اندکی هستند و کارهای خلاف آنها ارتباطی با دیگر بازاریان ندارد، عنوان کرد: دولت و قوه قضائیه موظف هستند که با احتکار کنندگان برخورد کنند زیرا آنها موجب هرج‌ومرج در جامعه و تضعیف نظام اسلامی می‌شوند.

امام جمعه اهواز با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه بازاریان بازوان پرتوان نهضت اسلامی هستند، افزود: انتظار می‌رود خود بازاریان و تجار نیز جلوی محتکران را بگیرند و نگذارند آسیبی به انقلاب و معیشت مردم زده شود.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، وسایل سرمایشی را برای مردم خوزستان حیاتی دانست و بیان کرد: قیمت کولرهای گازی بسیار بالا رفته است. درصورتی که ارز مورد نیاز برای واردات آن فراهم نشده، دولت خطای بزرگی کرده است چون دولت به پرداخت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای مصارف ضروری متعهد شده و وسایل سرمایشی نیز برای مناطق گرم‌سیر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر هم ارز به تجار داده شده و علیرغم آن هم قیمت‌ها افزایش یافته که باید با گران‌فروشان برخورد شود.

وی با اشاره به ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: طوری نشود که مشکلات اقتصادی به نظام ضربه وارد کند و این در دست دولت و ملت است که با کمک یکدیگر مسائل را حل کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرارسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) به دست وهابیون در سال ۱۳۴۴ قمری، عنوان کرد: ائمه اطهار (ع) در قبرستان بقیع مدینه منوره دارای گنبد و بارگاه بودند که فرقه منحرف وهابیت آن‌ها را تخریب کرد.

وی افزود: انگلیس، بهائیت را در ایران، فرقه قادیانی را در پاکستان و وهابیت را در حجاز به راه انداخت. این گروه‌های منحرف و اهل بدعت برای تفرقه‌افکنی در جامعه اسلامی به وجود آمده‌اند.