عصر اهواز :

به گزارش عصراهواز به نقل از جماران به نقل از ایسنا، شهریار افندی زاده در شصت و دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس راهور برگزار شد، گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای برگزاری نماز عید سعید فطر برنامه ریزی کرده و بر این اساس قطارهای مترو در خطوط ۱و۳ به منظور سهولت دسترسی نمازگزاران به مصلی افزایش می‌یابد.

افندی زاده همچنین با اشاره به تمهیدات اتوبوسرانی برای نماز عید فطر گفت: اتوبوسرانی نیز بیش از ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس را برای نماز عید سعید فطر پیش بینی کرده که این اتوبوس‌ها از ساعت ۵:۳۰ صبح از ۲۱ میدان و تقاطع شهری در پایتخت نمازگزاران را به مصلی می‌برد.

وی با بیان اینکه همچنین ۲۰۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها نیز در اختیار مساجد قرار گرفته است، افزود: ۳۵۰ دستگاه ون نیز برای انتقال نمازگزاران به مصلی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه قطارهای مترو به فاصله هر چهار دقیقه و از ساعت ۵:۳۰ صبح نمازگزاران را به طور رایگان به مصلی می‌رساند، گفت: طبق پیش بینی‌های ما امسال برای خودروهای شخصی محدودیت‌های ترافیکی در اطراف مصلی اعمال خواهد شد. بنابراین توصیه ما این است که نمازگزاران با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی خود را به مصلی برسانند.