عصر اهواز :

به گزارش جامعه خبری تحلیلی عصر اهواز، سرداررضا بنی‌اسدی‌فر اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا از تأکیدات مقام معظم رهبری و یکی از برون مایه‌های اصلی شعار سال است که این مهم در مجموعه نیروی انتظامی نیز به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه پلیس استان کرمان هم با تمام توان و با بهره‌گیری از اشرافیت اطلاعاتی در ماموریت‌ها وارد شده است، افزود: افزایش چندین برابری کشفیات کالای قاچاق طی ۳ ماهه نخست امسال یکی از نتایج موثر آن است.

وی بیان داشت: طی سال جاری در حوزه کشف سوخت قاچاق بیش از ۵۶۲ هزار لیتر انواع فرآورده‌های سوختی در استان کشف شد و در حوزه توقیف وسایل نقلیه قاچاق هم ۲۰۰ درصد رشد را شاهد بوده‌ایم.

بنی‌اسدی‌فر ادامه داد: طی سه ماهه امسال با تلاش بی‌وقفه و اشرافیت اطلاعاتی در حوزه اقلام و وسایل خانگی قاچاق بیش از ۴۰۰ درصد و در زمینه پارچه و سایر منسوجات هم بیش از ۳۰۰ درصد افزایش کشف رقم خورد.

وی با اشاره به افزایش قابل ملاحظه در زمینه کشف و پیشگیری از ورود خشکبار تصریح کرد: از آنجا که بر سلامتی و بهداشت محصولاتی که در سبد مصرف مردم قرار می‌گیرند باید نظارت‌های لازم صورت بگیرد از این رو جلوگیری از ورود و توزیع اینگونه محصولات با جدیت دنبال می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان از افزایش چشمگیر در کشف کود شیمیایی قاچاق خبر داد و گفت: در این میان تنها کشفیات اقلام آرایشی و بهداشتی حدود یک درصد کاهش داشته که امیدوار هستیم این کاهش اندک هم متاثر از کاهش تقاضا و از سوی دیگر افزایش سطح آگاهی نسبت به تولیدات بیگانه و توجه جدی مردم به ظرفیت‌های تولید بومی باشد.
منبع:فارس