عصر اهواز :

 به گزارش جامعه خبری تحلیلی عصر اهواز، به نقل از فارس، وینفرد شفر، سرمربی استقلال در حاشیه تمرین امروز تیمش اظهار داشت:من دیدم که مدیرعامل باشگاه صحبت کرده و مدعی شده ما فردا به ترکیه می رویم. اردوی تدارکاتی بسیار مهم و برای آماده سازی فصل جدید اهمیت زیادی دارد. ما همه بازیکنان را با هم نیاز داریم.

* نیاز داریم حتی روزی ۲ جلسه تمرین کنیم

وی افزود: ما نه فقط درون زمین چمن بلکه باید با هم جلسه آنالیز هم داشته باشیم.

سرمربی تیم استقلال تاکید کرد:ما باید تمرینات خوبی برای ساختن تیم داشته باشیم. ما نیاز داریم حتی روزی ۲ جلسه تمرین کنیم و روحیه تیمی خوبی بسازیم.

* از وضعیت کنونی امید ابراهیمی و حسینی خوشحالم

وی در خصوص اینکه ظاهرا ابراهیمی از استقلال جدا شده و هیچ‌وقت سرمربی استقلال این همه عصبانی نبوده است، گفت: من بابت امید ابراهیمی خوشحالم.وقتی من آمدم کیفیت ابراهیمی با کیفیت حال حاضر او فرق می کرد، او یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در جام جهانی بود و من خوشحالم با این نفرات می توانم کار کنم.خیلی از بازیکنان استقلال ۱۰ ماه با من کار کردند. وقتی باشگاهی به ابراهیمی پیشنهاد می دهد جای خوشحالی دارد، همینطور به مجید حسینی.

*امید فرمانده تیم است و با جدایی اش باید بهترین بازیکن را جذب کنیم

شفر افزود:البته بابت این شرایط خوشحال نیستم، چون او قلب و فرمانده تیم ما بود، اگر او برود حتما باید برای او جایگزین خوبی پیدا کنیم. زمان در حال گذر است و اگر نتوانیم به جای ابراهیمی بازی پیدا کنیم شاید از کشور کره یا جای دیگر یک بازیکن بگیریم.

*خوشحالم که عدم بازیکن بازیکن خارجی به خاطر دلار برطرف شده است

سرمربی استقلال تاکید کرد: در اینستاگرام روز گذشته خواندم که می‌توانم ۲ بازیکن جدید بگیرم، این برای من یک سورپرایز است. ما باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم و همه تیم ها حتی در لیگ خودمان می‌خواهند ما را شکار کنند. ما باید از سطح سال قبل تفاوت داشته باشیم، اگر حسینی و ابراهیمی بروند باید به جای این بازیکنان بازیکنانی در همین سطح بگیریم و باشگاه باید این را قبول کند.

* باید پیش قرارداد خارجی ها را آماده کنیم

وی تاکید کرد: در چند ماه گذشته می‌شنیدیم که ما نمی‌توانیم به خاطر دلار بازیکن خارجی بگیریم اما خوشحالم حالا می شنوم که قرار است بازیکنان جدید خارجی جذب کنیم.ما باید سریعتر پیش قرارداد بازیکنان خارجی بگیریم  و این موضوع بسیار مهم است.

*قراردادها باید طروی باشند که بازیکنان راحت جدا نشوند

سرمربی استقلال تصریح کرد: زمانی که در کارلسروهه بودم بایرن مونیخ ۵ بازیکن را از کارلسروهه گرفت، همیشه تیم های پولدار بازیکنان تیم های دیگر را می‌گیرند. باید در آینده بازیکنانی بگیریم که جوان و آینده دارد باشند و بندی در قراردادشان نباشد که خیلی راحت از تیم جدا شوند، اتفاقی که برای نورافکن رخ داد.

* دنبال بازی دوستانه با کالسروهه هستیم

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که یک دیدار دوستانه با تیم کارلسروهه داشته باشیم و شاید بالای ۱۰ هزار نفر برای این بازی بیایند. این خیلی خوب است و ما می‌توانیم خود را به عنوان سفیر فوتبال ایران نشان بدهیم.

* بهتر است که دربی در زمان دیگری برگزار شود

وی در خصوص دیدار سوپر جام نیز گفت: این بازی در زمان بسیار بدی برای هر دو تیم برگزار می شود،بهتر است این دیدار به زمان دیگری منتقل شود.اگر این فرصت باشد شاید بشود سوپر جام را در آلمان برگزار کنیم. این می‌تواند یک فرصت خوب برای پیشرفت فوتبال ایران باشد.من سوال می‌کنم. به نظر شما استقلال و پرسپولیس در سوپرجام بازی کنند و از لیگ قهرمانان حذف شوند؟فدراسیون و سازمان لیگ باید بداند که این دو تیم نمانیده ایران هستند و ملی پوشان و بازیکنان اصلا آماده این بازی نیستند. اگر این نفرات بازی کنند احتمال مصدومیت آنها خیلی بالا است و ممکن است لیگ قهرمانان را از دست بدهند.

* بزرگ‌ترین دشمن من این است که از خودتان راضی باشید!

وی افزود: السد قرار است بازیکنانی بیاورد که ۱۰ میلیون دلار قیمت هر کدام آنها است، ما اگر قرار باشد بازی کنیم و مصدوم بدهیم چطور می‌توانیم با تیمی مثل السد بازی کنیم. ما مشکلاتی داریم اما این مشکلات پشت درهای بسته است.هم من می‌دانم چه کار باید انجام بدهم و هم باشگاه. بزرگترین دشمن این است که شما مرتب از خودت راضی باشی!

*خیلی ها می خواهند استقلال را خراب کنند

شفر گفت: ما در ۱۰ ماه خانه ای ساختیم و من نمی‌خواهیم این خانه خراب شود. این خانه باید پایه های قدرتمندی داشته باشد.خیلی ها هستند می‌خواهند این خانه را خراب کنند ولی من می‌جنگم برای استقلال و هوادارانش.