کد خبر: 77
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آیت الله محسن حیدری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از کارگران، کارفرمایان و گروه های نمونه کار در خوزستان عنوان کرد: نقش پر رنگ کارگران در دوران انقلاب اسلامی بر هیچ فردی پوشیده نیست. در صورتی که کارگران در سال های قبل از انقلاب در بخش های مختلف اعتصاب نمی کردند، رسیدن به نقطه پیروزی در انقلاب اسلامی به طول می انجامید.  

وی افزود: البته نقش کارگران تنها به دوران قبل از انقلاب بسنده نمی شود بلکه در دوران پس از انقلاب نیز تلاش های بسیاری از سوی این قشر زحمتکش به منظور گردش صنعت و اقتصاد کشور انجام گرفت.

آیت الله حیدری با بیان اینکه استخدام در شرکت های بزرگ مستقر در خوزستان باید به صورت ۱۰۰ درصدی بومی شود، گفت: استخدام افراد غیربومی به صورت کلی باید ممنوع شود. بسیاری از مشکلات حاشیه نشینی در استان خورستان ناشی از استخدام های غیربومی است.

وی اظهار کرد: بسیاری از تالاب های استان به دلیل فعالیت شرکت های نفتی خشک شده اند. این مسئله مشاغل بومی همچون صیادی و کشاورزی را از بین برده است  به همین دلیل اولویت اشتغال در این مناطق باید بومی گزینی باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: بسیاری از منابع خدادادی و درآمدهای کشوری در استان خوزستان حاصل می شود و به همین علت آمار بالای بیکاری در استان معنا ندارد.  

وی با بیان اینکه یکی از عوامل افزایش بیکاری در استان ضعف فرهنگ اشتغال است، گفت: بسیاری از جوانان ما تنها به دنبال استخدام های دولتی هستند و سایر مشاغل را قبول ندارند. فعالیت های فرهنگی بسیاری در زمینه به منظور از بین بردن این نگرش غلط باید انجام بگیرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان