تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 60703
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۸

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه افزایش تعرفه وارداتی برخی کالاها جزو مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است، گفت: به زودی لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو و دیگر کالاها به مجلس ارسال خواهد شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصراهواز: محمد باقر نوبخت در گفتگو با سرویس ، از ارسال لایحه افزایش تعرفه وارداتی برخی کالاها از جمله خودرو به مجلس خبر داد و گفت: محدود کردن واردات یکی از مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است.

به گفته نوبخت، محدود کردن واردات به دو صورت انجام می‌شود، نوع اول ممنوع کردن کامل واردات است که از طریق بستن ثبت سفارش است که شوک به بازارها وارد میکند.  راه دیگر استفاده از نظام تعرفه ای است که قانون برنامه هم بر این موضوع تاکید دارد که سیاستهای غیر تعرفه‌ای برای واردات و صادرات در نظر گرفته نشود.

وی افزود، گاهی به واردت نیاز نداریم و در این حالت از سیاستهای افزایش تعرفه استفاده می کنیم که کاملا بر اساس سیاستهای ابلاغ شده به دولت می باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به زودی دولت لایحه‌ای برای افزایش تعرفه‌ برخی کالاها به مجلس خواهد ارسال خواهد کرد، گفت: در این لایحه نه تنها خودرو بلکه بسیاری از کالاهای دیگر در جهت تقویت تولید ملی با افزایش تعرفه مواجه خواهند شد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا هدف دولت این است که بدون تصویب نامه و از طریق لایحه افزایش تعرفه‌ها را اعمال کند، گفت: ما نمی‌توانیم در این خصوص مصوبه داشته باشیم و تعرفه ها را افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: قرار نیست هرچیزی که در داخل نمی توانیم تولید کنیم با گران شدن وارد کشور شود.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان