کد خبر: 59
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، خسرو نشان عصر امروز در آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی ایران در محل نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار کرد: این رویداد کلکسیونی از هنر ایرانی از سرزمین ها و گوشه و کنار کشور از شمالی ترین تا جنوبی ترین و از شرقی ترین تا غربی ترین نقاط کشور را در برمی گيرد.

وی افزود: امسال دوازدهمین سالی است که نمایشگاه صنایع دستی در ابعاد ملی برگزار می شود و به طور طبیعی استمرار ۱۲ ساله چنین رویدادی نشان از موفقیت آن است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان تصریح کرد: بازدید از نمایشگاه فرصت مغتنمی است که کمتر پیش می آید و مجموعه بسیار ارزشمندی از هنرهای دستی است.

نشان با بیان اینکه ایران کشور بسیار وسیع، پهناور و با ویژگی های گوناگون فرهنگی و رنگ آمیزی های متعدد از فرهنگ، تاریخ و تجربه زندگی است، اضافه کرد: مواد و مصالحی که در هنرهای دستی به کار رفته ما را به بخشی از این هنرهای دستی سوق می دهد. این نمایشگاه در واقع نمایانگر ذوق و سلیقه تاریخی مردم ایران است.

وی عنوان کرد: اگر دقت کنیم یک نوع زیبایی شناختی خاص در ذهن مردم وجود دارد و این محصول صدها و هزاران سال فرهنگ، تاریخ و تمدن و هنری است که زنان و مردان این سرزمین موقعیت تجربه آن را داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان بیان کرد: خوشبختانه امسال برای اولین بار ۳۱ استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند که این خود نشانه موفقیت نمایشگاه است و مطمئن هستم که در سال های آینده با یک برنامه ریزی وسیع تر می توانیم نمایشگاه را در ابعاد بهتر و مناسب تر برگزار کنیم.

نشان با اشاره به برگزاری جشنواره اقوام به عنوان بخش مکمل نمایشگاه صنایع دستی عنوان کرد: بخش دیگری هم که پیوستگی زیادی با موضوع دارد بخش اقوام در قالب جشنواره اقوام است و موسیقی محلی این اقوام رنگ و رونق دیگری به نمایشگاه داده است.

وی یادآور شد: آثاری در نمایشگاه عرضه شده که مهر اصالت یونسکو را دریافت کرده و با حضور خودمان می توانیم پاسخ مثبتی به این ذوق و قریحه ای که شکل گرفته بدهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان تأکید کرد: ایجاد خلاقیت و ابتکار در هنرهای دستی کار بسیار سختی است که هنرمندان ما این کار را کرده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان