کد خبر: 56
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آیت الله عباس کعبی شنبه شب در مراسم شب شعر انقلاب اسلامی در اهواز اظهار کرد: با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود در استان خوزستان، مردم این استان همیشه در صحنه های نصرت دین خدا، بیعت با امام خمینی (ره) و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضوری باشکوه دارند و در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز همه دیدند که مردم خوزستان چون در صحنه حاضر شدند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی در هفتم اسفند، مردم را به حضور باشکوه در این دو انتخابات فراخوند و افزود: مجلس خبرگان، مجلس مجتهدان، علما، فقها و ولایت فقیه است. این مجلس، مجلس لحظه ها است و در لحظه های حساس تصمیم خود را می گیرد به همین دلیل مردم باید هوشمندانه در آن شرکت کنند.

آیت الله کعبی ادامه داد: مجلس خبرگان نقطه پیوند دهنده مردم با ولایت فقیه است و دیده بان نظام اسلامی نیز به شمار می رود. اگر چه این مجلس مثل قوه مقننه و مجریه به صورت مسقتیم با معیشت مردم ارتباط ندارد ولی تضمین کننده مشروعیت و مقبولیت نظام اسلامی است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیت های بالای موجود در استان خوزستان برای توسعه این استان گفت: خوزستان قلب تپنده ایران است و اگر این قلب خوب نتپد، کل ایران با مشکل مواجه می شود به همین دلیل انتظار داریم سیاستگذاران کشوری نیز به این مهم توجه کنند و برای عمران و آبادی و حل مشکلات استان لحظه ای درنگ نکنند.

آیت الله کعبی بیان کرد: متاسفانه مشکلات بی شماری در خوزستان وجود دارد که همچنان لاینحل باقی مانده اند ولی بی شک شاه کلید حل مشکلات استان خوزستان توجه به منویات رهبری برای توسعه این استان به خصوص در مبحث طرح توسعه کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان است.

وی تاکید کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی، تقویت بخش خصوص و شرکت های دانش بنیان، جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، حمایت از کارآفرینان، تقویت روحیه برادری و انسجام طیف های مختلف، رونق کسب و کار و مبارزه با فساد از راه هایی است که می توان خوزستان را به جایگاه واقعی آن رساند.

آیت الله کعبی با اشاره به وحدت بی نظیر اقوام مختلف در خوزستان بیان کرد: اقوام مختلف استان خوزستان شامل عرب، بختیاری، لر، قشقائی، بهبهانی، شوشتری، دزفولی و لک همانند یک مشت هستند که می توانند هر دشمنی را به عقب برانند به همین دلیل نباید اجازه داد این مشت قدرتمند از هم باز شود.

وی افزود: همه اقوام باید به فکر توسعه استان خوزستان باشند. اگر خوزستان به توسعه رسید همه متنفع و اگر به محرومیت رسید همه متضرر می شویم به همین دلیل باید در کنار هم برای اعتلای استان خوزستان تلاش کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان