تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 54243
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: امروز با بروز پدیده گرد و غبار در اهواز ۱۵ مورد قطعی برق در مناطق مختلف البته در حد پالس گذرا یعنی زیر ۱۰ دقیقه داشتیم.

حسن کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای بارش باران در حالت آماده باش هستند ولی وزش باد باعث برخورد اشیاء با پایه ها و شبکه برق شد.

وی افزود: امروز با بروز پدیده گرد و غبار در اهواز ۱۵ مورد قطعی برق در مناطق مختلف البته در حد پالس گذرا یعنی زیر ۱۰ دقیقه داشتیم؛ به عنوان نمونه خیابان پیش آهنگی نهضت آباد دو بار شاهد قطعی برق بین سه تا هفت دقیقه بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز تصریح کرد: از بعد بحران سال گذشته همه مردم این تصور را دارند که پدیده گرد و خاک باعث قطعی برق می شود در صورتی که خاک هرگز باعث قطعی برق نشده و نخواهد شد.

کریمی بیان کرد: سال گذشته اگر قطعی برق پیش آمد به خاطر بروز پدیده گرد و خاک با غلظت ۹ هزار و ۹۸۵ میکروگرم و سرعتی ۶۰ کیلومتر بر ساعت (با منشأ داخلی) آسمان اهواز را تیره کرد؛ این پدیده همزمان با رطوبت رخ داده و گِل ایجاد شده به تجهیزات بسیاری از جمله تأسیسات و تجهیزات برقی آسیب وارد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پدیده بی سابقه سال گذشته باعث شده بود تا تجهیزات حالت عایقی خود را از دست بدهند، برنامه ریزی گسترده ای به منظور مقابله با چنین حوادثی با خریداری تجهیزات جدید انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز خبر داد: ۱۸ هزار کلید کت اوت فیوز با طول خزش بیشتر و حساسیت کمتر به چنین بحران هایی (البته متناسب با اقلیم و شرایط موجود) تهیه و روی شبکه نصب شد.

کریمی عنوان کرد: پیش بینی برای تهیه ۲۰۰ کلید گازی یکی از برنامه های این شرکت بود که تاکنون ۱۴۵ مورد آن نصب شده است. همچنین ۱۹۲ ست کلید جداسازی روی شبکه نصب کردیم تا وقتی خطی با بحران مواجه می شود در کوتاه ترین زمان ممکن خطی بدون مشکل را جایگزین آن کند.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات جدید خریداری و نصب آنها روی شبکه همه به منظور تأمین برق پایدار برای شهروندان بوده گفت: دو هزار و ۲۵۰ اسپیسر (فاصله ساز) جداسازی خط را روی خطوط برق فشار متوسط نصب و دو هزار و ۸۵۸ اتصال سست موجود روی شبکه فشار متوسط را برطرف کردیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به نصبت یک هزار و ۷۲ برق گیر اضافه کرد: تاکنون دو هزار کیلومتر مقره شویی را با ۹ دستگاه خوردوی مقره شویی انجام دادیم.

کریمی با بیان اینکه با انجام مجموع کارهای فوق شبکه در زمان بحران شاهد قطع برق گسترده نخواهد بود، خبر داد: یکی دیگر از کارهای انجام شده به منظور تأمین برق پایدار برای شهروندان نیز شاخه زنی ۲۹ هزار و ۵۰۰ شاخ و برگ درختان متداخل با شبکه بود.

وی در پایان گفت: برنامه ریزی شده تا ۹۰ هزار مقره جدید متناسب با شرایط منطقه ای و با طول خزش بالا روی شبکه توزیع برق اهواز نصب کنیم؛ با توجه به تغییر شرایط اقلیمی منطقه تلاش می شود تا از مقره های سیلیکونی با خزش بالا استفاده شود.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان