تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 53454
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دزفول – مدیر پایگاه مشترک تدوین پرونده نامزدی میراث جهانی دزفول گفت: دفتر یونسکو دزفول از تمامی مدارس شهرستان برای بازدید از بافت تاریخی دزفول دعوت به عمل می آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شامدیل ظهر امروز شنبه در حاشیه حضور و بازدید دانش آموزان یکی از مدارس دزفول از خانه تاریخی تیزنو اظهار کرد: یکی از مواردی که لازم است برای افزایش بار علمی و آگاهی دانش آموزان در هر مدرسه و آموزشگاهی به آن توجه شود آشنا کردن دانش آموزان با محیط های واقعی مربوط به میراث فرهنگی آن منطقه است.

وی افزود: در همین راستا، کارشناسان دفتر یونسکوی دزفول مدت زیادی است با برنامه ریزی های به عمل آمده اقدام به دعوت از مدارس برای بازدید از مکان هان تاریخی و به ویژه بافت کهن و تاریخی دزفول کرده اند و تاکنون مدارس متعددی در این زمینه مشارکت کرده اند.

مدیر پایگاه مشترک تدوین پرونده نامزدی میراث جهانی دزفول گفت: کارشناسان یونسکو معتقد هستند که حضور فیزیکی دانش آموزان در این مکان ها موجب افزایش اطلاعات و علاقه مندی کودکان نسبت به تمدن، تاریخ، اقلیم و معماری شهرشان خواهد شد و این امرموجب توجه و افزایش اهمیت آنان در راستای نگهداری و صیانت از تاریخ و تمدن دزفول خواهد شد.

شامدیل عنوان کرد: در همین راستا برخی از مدارس دزفول از سال گذشته تاکنون از خانه تاریخی تیزنو مقر دفتر یونسکو شهرستان دزفول بازدید به عمل آوردند.

وی تصریح کرد: در طول این بازدیدها، کارشناسان یونسکو به معرفی و بیان ویژگی های بافت تاریخی دزفول، معماری آن و تمدن چند هزار ساله این شهر پرداختند که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

شامدیل در پایان تاکیدکرد: لازم است این برنامه در دستور کار تمامی مدارس شهرستان قرار بگیرد چرا که این امر می تواند موجب تقویت فرهنگ آشنایی و نگهداری از میراث فرهنگی دزفول شود ضمن اینکه ما نیز نهایت همکاری را با مدارس برای اجرای هر چه بهتراین طرح خواهیم داشت.ش


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان