تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 53440
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دزفول- رئیس تعزیرات حکومتی دزفول گفت: در خصوص نظارت و برخورد با عاملان عرضه سم، کود و بذر قاچاق در این شهرستان تاکنون اقدامی نشده و لازم است جدی گرفته شود.

موسی منصوری درگفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تاکنون با واحدهایی که بذر تقلبی و غیر استاندارد در بازار عرضه کرده بودند برخورد شده است و یک نفر متخلف در مرحله اجرای حکم قرار گرفته اما در خصوص نظارت و برخورد با عاملان سم قاچاق در این شهرستان تاکنون اقدامی نشده است.

وی افزود: عدم نظارت و برخورد در این حوزه باعث رشد قارچ گونه واحدهای صنفی شده است که بدون پروانه کسب فعالیت می کنند.

منصوری تصریح کرد: طبق قانون وزارت جهاد کشاورزی باید پرونده های مربوط به بذر و سم قاچاق به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شوند تا با آنها برخورد شود ولی تاکنون هیچ پرونده ای از سوی جهاد کشاورزی دزفول به این اداره ارسال نشده است.

رئیس تعزیرات حکومتی دزفول ادامه داد: برخی افراد متقلب با تعویض بسته بندی، بذر بی کیفیت را با بسته بندی جدید به کشاورزان می فروشند که باید این افراد شناسایی و با آنها برخورد قانونی شود.

منصوری عنوان کرد: باید به صورت دوره ای از واحدهای صنفی بازرسی شود تا در صورت وجود سم، بذر و کود قاچاق با عوامل آن به شدت برخورد شود زیرا بذرهای غیر استاندارد در سطح بازار کشاورزان را با مشکل مواجه کرده است ضمن اینکه موجب از بین رفتن منابع انسانی، حیوانی و گیاهان می شود.

وی همچنین به شهروندان تاکید کرد هرگونه مورد مشکوک را در کمترین زمان ممکن به پلیس گزارش دهند تا مانع سرقت و نا امنی در منطقه شوند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان