تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 529
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: ۱۲ برنامه ملی برای اقتصاد مقاومتی، ۶۰ طرح و ۱۱۷ پروژه ملی تعریف شده که برخی پروژه ها برش استانی پیدا می کنند.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، مهرداد نیکو صبح امروز سه شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۱۲ برنامه ملی برای اقتصاد مقاومتی، ۶۰ طرح و ۱۱۷ پروژه ملی تعریف شده است. سیاست های اقتصاد مقاومتی در این چارچوب پیگیری می شود و پروژه های ملی هر کدام برش استانی پیدا کرده و برخی از پروژه ها نیز برش استانی پیدا نمی کند.

وی اضافه کرد: مقوله هایی که وضعیت فرابرنامه ای و سازمانی دارد را در قالب بسته تعیین کردند که از آن جمله می توان به بسته فرابخشی اشتغال و بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد.

معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان تصریح کرد: در بسته توسعه اشتغال پایدار از دو ظرفیت نهفته و پنهان اقتصاد ایران برای اشتغالزایی استفاده می شود که اولین مورد آن جوانان تحصیلکرده است. بهره برداری از ظرفیت جمعیت فعال و مناطقی که قابلیت ها و ظرفیت های خوب بالقوه بسیاری دارند نیز دو مسئله ای است که برای عملیاتی شدن این بسته در نظر گرفته اند.

نیکو ادامه داد: گام های اصلی این سند، شناسایی استعدادها و قابلیت های مناطق و برنامه ریزی و سیاست گذاری مشاغل، تعریف طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری مرتبط با ظرفیت های شهرستان ها و حمایت های نهادی، اعتباری، تسهیلاتی، آموزشی و اجرایی از پروژه های سرمایه گذاری هستند.

وی با اشاره به اینکه این بسته دارای یک کارگروه ملی و یک کارگروه استانی است، گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرایی شدن این بسته در سطح ملی و حتی استانی وظایف مختلفی را برای سازمان ها و دستگاه های اجرایی تعیین کرده است.

معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در پایان عنوان کرد: حمایت ها و مشوق های مالی در سه بخش منابع اعتباری (مؤسسات عامل، نهادهای عمومیف صندوق توسعه ملی، کمک های فنی و اعتباری)، تخفیفات سهم آورده (اجرای پروژه در شهرک های صنعتی و کشاورزی، مناطق مرزی، دانش بنیان، پروژه در مناطق روستایی و غیره) و یارانه تخصیصی برای سود تهسیلات (اجرای پروژه در شهرک های صنعتی و کشاورزی، مناطق مرزی، دانش بنیان، پروژه در مناطق روستایی و غیره) تعیین شده است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان