تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 52682
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۲

محمدعلي ابطحي در روزنامه اعتماد نوشت: مهم اين است كه كوروش را نمي‌شود از ايران حذف كرد. مهم اين نيست كه كوروش چه رزومه‌اي دارد. پيامبر بوده يا نبوده. يا اينكه وصيتنامه‌هايي كه از او به جا مانده مال او هست يا نيست. اصل اينكه ملتي سابقه‌اي چند هزار ساله دارد نقطه بزرگ قوت تاريخي آنها است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمدعلی ابطحی در روزنامه اعتماد نوشت: مهم این است که کوروش را نمی‌شود از ایران حذف کرد. مهم این نیست که کوروش چه رزومه‌ای دارد. پیامبر بوده یا نبوده. یا اینکه وصیتنامه‌هایی که از او به جا مانده مال او هست یا نیست. اصل اینکه ملتی سابقه‌ای چند هزار ساله دارد نقطه بزرگ قوت تاریخی آنها است. 
 
از سوی دیگر دین و مذهبی را هم که سده‌هاست در ایران حاکم است و در رگ وخون آنها جاری است، حذف شدنی نیست. دین و ملیت در ایران دو عنصری هستند که هویت ایرانی را شکل می‌دهد. متاسفانه در طول تاریخ ایران همواره نیروهای تندرویی بوده‌اند که تلاش‌های ناموفقی برای کم‌رنگ کردن یکی از این دوعنصر داشته‌اند. هر موجی در تاریخ ایران که علیه مذهب یا ملیت ایرانی شکل گرفته نتیجه‌اش رشد بی‌دلیل یک بال از این دوشاخه هویتی بوده است و تا به وجود آمدن تعادل مطلوب کلی خسارت فرهنگی دچار ایران شده است.
 
ما هم ایرانی هستیم و هم دارای اکثریت مسلمان. اتفاقات تاریخی نشان داده که در مورد هر دو، هم تعصب داریم و هم حاضر نیستیم از یکی به سود دیگری دست‌برداریم. به همین دلیل یکی از ضدایرانی‌ترین کارها در این کشور دین ستیزی یا ایرانی‌ستیزی است. مخالفت کردن با روز کوروش توسط حکومت دینی همان چیزی است که دین ستیزان می‌خواهند.
 
اگر مثلا جریان سیاسی‌ای مثل سلطنت طلبان بخواهند بهره خودشان را ببرند، باید مقامات امنیتی اعلام کنند که با آن جریان سیاسی در حال مبارزه هستندو تصور اینکه حاکمیت دینی با کوروش و تاریخ ایران مخالف است به جامعه القا نکنند.
 
که اگر چنین القا شود قطعا به امنیت ملی آسیب می‌زنند. همچنان که وقت و بی‌وقت کسانی از متعصبین ملی اعلام می‌کنند که باید با عرب به معنای اسلامی و نه جغرافیایی آن مبارزه کرد و به مقدسات دینی و مذهبی توهین می‌کنند و لنگه دیگر آسیب زدن به امنیت ملی ایران می‌شوند. این دو بال ملیت و اسلامیت در کنار یکدیگر معنای هویت ایرانی شده‌اند. دمیدن به گپ بین این دو خطرناک است و این توازن تضمین بقای ایران است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری