تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 52332
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دزفول – رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با انتقاد از بی توجهی آبفای خوزستان نسبت به حذف تبصره ۳ از قبوض آب شهروندان دزفولی، بر تلاش این شورا برای لغو کامل این مصوبه تاکید کرد.

به گزارش عصر اهواز، عظیم سرافراز ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: به علت نارضایتی مردم، شورای پنجم ۲ بار لغو این لایحه را تصویب کرد و تاکنون ۲ بار با اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان در این رابطه مکاتبه شده ولی تاکنون هیچ پاسخی دریافت نشده است.

وی بی توجهی آب وفاضلاب استان به نامه های شورای  شهر دزفول را توهین به مردم این شهر و شورا دانست و گفت: در ۲ نوبت قرار بود نشست مشترک شورای حل اختلاف استانداری جهت بررسی موضوع و تطبیق مصوبات برگزار شود ولی نشست های مرتبط با این موضوع لغو شده و به مطالبه مردم و شورای این شهر توجه نشد.

سرافراز اضافه کرد: شورای چهارم خردادماه ۹۶، برای بار سوم این لایحه را لغو و تحویل فرمانداری داد و نامه به استانداری ابلاغ شد ولی هیچ جوابی داده نشد.

رئیس شورای شهر دزفول ادامه داد: در چندین نوبت نیز به آب وفاضلاب استان نامه دادیم که آخرین بار آن نهم آبانماه بود ولی بازهم کسی پاسخگو نیست، اگر شورای دزفول توانایی تصویب یک لایحه را دارد چرا لغو همان لایحه اجرایی نمی شود.

سرافراز عنوان کرد: به طورکلی با وجود پیگیری شورای این شهر از دوره چهارم تاکنون برای حذف تبصره ۳ از قبض آب بهای مردم دزفول، ‌اداره کل آب و فاضلاب خوزستان حاضر به حذف این تبصره نبوده و همچنان مبلغ اضافی از مردم این شهر بابت آب بها دریافت می شود.

وی تاکید کرد: اگر تا چهارشنبه همین هفته آب وفاضلاب استان خوزستان پاسخی به نامه شورای شهر ندهد و در نشست رسمی شورای شهر شرکت نکند موضوع را از طریق وزارت نیرو پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: کارگروه ویژه ای برای بررسی این موضوع در شورای شهر تشکیل شده است تا مشخص شود درآمد حاصل از افزایش آب بها بابت اعمال تبصره ۳ کجا هزینه شده است.

به گزارش مهر، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول نیز دراین نشست گفت: شورای چهارم با آگاهی کامل اقدام به تصویب این لایحه کرده بود و الان هم به علت نارضایتی مردم به اشتباه خود اعتراف کرده و عدم اجرای لغو این لایحه ظلم در حق مردم است.

فرهاد جاموسی افزود:اگر تا روز چهارشنبه اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان پاسخگوی اعضای شورای شهر دزفول نباشد شورا از مردم دزفول خواهد خواست تا قبض آب خود را به سطل زباله بیاندازند.

به گزارش مهر، بر اساس این تبصره که از آن به عنوان ماده واحده قانونی نام برده می شود به مبلغ قبض هر مشترک دزفولی بر اساس میزان مصرف آب در هر ماه مبلغی از ۱۰ هزار ریال تا ارقام بالاتر اضافه می شود.

درواقع این تبصره ۳ مصوبه شورای اسلامی شهر دزفول در خصوص پیشنهاد مشارکت مالی مردم برای توسعه طرح های فاضلاب و بازسازی شبکه آب و فاضلاب بود که مقرر شده بود از کلیه مشترکان آب در بخش خانگی، مبلغی به تناسب میزان مصرف آب به صورت ماهانه به عنوان تبصره ۳ ماده واحده قانونی دریافت شود.

پس از اجرایی شدن طرح مذکور صدای اعتراض شهروندان دزفولی بلند شد و نوک پیکان هجمه هابه سمت شورای شهر بعنوان مصوب کننده طرح نشانه رفت. شورای شهر نیز از اواخر دوره چهارم تا کنون که ۳ ماه از آغاز پنجمین دوره اش می گذرد به شکل های مختلف در پی لغو کامل تبصره ۳ است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان