تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 5214
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴

عصر اهواز- هواداران تیم فولاد خوزستان امیدوارند که مجوز بازی مهاجم خارجی این تیم در نقل‌وانتقالات ابتدای سال جدید میلادی صادر شود.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

 

مهاجم خارجی فولاد در سال جدید بازی می‌کند؟

عصر اهواز- هواداران تیم فولاد خوزستان امیدوارند که مجوز بازی مهاجم خارجی این تیم در نقل‌وانتقالات ابتدای سال جدید میلادی صادر شود.

به گزارش عصر اهواز، ارنست ان‌فور مهاجم اهل کشور کامرون که در تاریخ ۳۰ مردادماه ۹۵ با عقد قرارداد رسمی به فولاد خوزستان پیوسته بود، تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی مجوز حضور در میادین را پیدا نکرد ولی با گشوده شدن پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی، فرصت جدیدی برای اصلاح اشتباهات باشگاه فولاد در سیستم انطباق انتقال (تی‌ام‌اس) ایجاد شده است.

دست‌اندرکاران تیم فولاد خوزستان پس از عقد قرارداد با ارنست ان‌فور در تابستان امسال فرصت داشتند تا اطلاعات الزامی مربوط به قرارداد این بازیکن را به درستی در سیستم تی‌ام‌اس وارد کرده و آی‌تی‌سی مهاجم خارجی‌شان را دریافت کنند اما به‌دلیل اشتباهات چندین باره در وارد کردن اطلاعات و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی موفق به انجام این کار نشدند.

پس از آن، کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال برای کمک به مسئولان تیم فولاد وارد عمل شد و با ارسال نامه‌ای رسمی به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) خواستار همکاری برای رفع مشکل گردید. پاسخ این نامه در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی (۳۰ شهریور ۱۳۹۵ شمسی) از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ شد و بلافاصله در اختیار باشگاه فولاد خوزستان قرار گرفت اما مسئولین تیم فولاد هیچ‌گاه در خصوص مفاد آن نامه اطلاع رسانی نکردند.

فیفا در متن این نامه دو صفحه‌ای، تمامی اشتباهات رخ داده از سوی مسئولان تیم فولاد خوزستان در زمان وارد کردن اطلاعات الزامی در سیستم تی‌ام‌اس را شرح داده و در همان تاریخ ۳۰ شهریور ۹۵ مشخص شده بود که ارنست ان‌فور حداقل تا نیم‌فصل نمی‌تواند برای فولاد بازی کند، اما مسئولان تیم فولاد همواره از تلاش برای رفع مشکل خبر می‌دادند تا بالاخره با آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی و گشوده شدن پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی، فرصت جدیدی برای اصلاح اشتباهات باشگاه فولاد در سیستم تی‌ام‌اس ایجاد گردید.

پنجره نقل‌وانتقالات میان فصل لیگ برتر ایران از ابتدای روز پنج‌شنبه گذشته باز شده است و حالا هواداران فولاد خوزستان امیدوارند که دست‌اندرکاران این تیم بتوانند با وارد کردن اطلاعات صحیح قرارداد ارنست ان‌فور در سیستم تی‌ام‌اس، مجوز بازی وی را از این سیستم دریافت کنند.

دریافت مجوز بازی بازیکنان خارجی کار دشواری نیست و اگر اطلاعات سیستمی به‌درستی وارد شود، این کار در کوتاه‌ترین زمان قابل انجام است. تیم‌های نفت آبادان و استقلال خوزستان در نیم‌فصل اول امسال مجموعاً با هفت بازیکن خارجی از قاره‌های مختلف جهان قرارداد بستند و از آن‌ها در طول مسابقات دور رفت استفاده کردند اما فولاد از تک بازیکن جدید خارجی‌اش نتوانست استفاده کند.

فولاد خوزستان بابت اشتباهات رخ داده در ثبت اطلاعات قرارداد این مهاجم کامرونی، در زمینه‌های مالی و فنی دچار ضررهایی شده است. فولادی‌ها طبق قرارداد رسمی‌ ناچار بوده‌اند پول قرارداد ان‌فور را از روز امضای قرارداد بپردازند اما در نیم‌فصل اول از وجود وی محروم باشند. همچنین دوری چند ماهه ان‌فور از مسابقات رسمی باعث دور شدن وی از آمادگی کامل شده است و کادر فنی فولاد باید برای رساندن این بازیکن به شرایط بازی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کند.

در عین حال، با سپری شدن سه روز از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی لیگ برتر ایران، باید منتظر ماند و دید که آیا اطلاعات مربوط به قرارداد ارنست ان فور طی مدت زمان سپری شده، به‌درستی در سیستم مربوطه وارد شده است یا خیر.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خوزستان اسپرت
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان