تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 51490
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


چذابه ـ جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: ۶ دستگاه بسته‌بندی آب در مرزها مستقر کردیم که بخشی از این دستگاه‌ها آب را به‌صورت کیسه‌های ۲۵۰ و ۳۰۰ سی. سی بسته‌بندی می‌کنند.

جواد خادمی در گفتگو با بخش مهر مستقر در چذابه با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت برای تأمین آب شرب زائران حسینی وظایفی به این شرکت ابلاغ کرد در مرز خسروی، شلمچه، چذابه و مهران امکاناتی را فراهم و به زائران حسینی خدمت رسانی می کند.

وی با اشاره به تأمین آب شرب و بهداشتی مطلوب برای زائران افزود: در چهار مرز قریب به ۸۰ تانکر آبرسان سیار مستقر کردیم و به نسبت تردد زائران در مرزها این تانکرها را تقسیم کرده ایم.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: ۶ دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب که به صورت ساعتی آب را از نظر بهداشتی بررسی می کنند. همکاران ما شبانه روز نسبت به نمونه گیری برای کنترل کیفیت آب توزیع شده در مرزها اقدام می کنند.

خادمی خبر داد: ۶ دستگاه بسته بندی آب در مرزها مستقر کردیم که بخشی از این دستگاه ها آب را به صورت کیسه های ۲۵۰ و ۳۰۰ سی. سی بسته بندی می کنند و یک دستگاه بسته بندی آب جرعه ای در شلمچه مستقر کردیم که در هر ساعت هفت هزار و ۲۰۰ بطری آب تولید می کند.

وی با اشاره به جلب رضایت مسئولان کشوری و استانی از استقرار دستگاه های بسته بندی آب ادامه داد: ۱۰۰ چشمه حمام در مرز شلمچه و چذابه و یک هزار و ۱۰۰ چشمه حمام نیز در کربلا و نجف برای استفاده زائرانی که پیاده روی می کنند، احداث کردیم.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: تا روز ۱۴ آبان تمام امکانات مورد نیاز مرز خسروی از جلمه حدود چهار تخته چادر گروهی برای این مرز  را داشتیم ولی به دلیل اینکه بازگشایی نشد امکانات آن را به مهران و چذابه منتقل کردیم.

خادمی عنوان کرد: ۴۰۰ ست خواب برای همکاران در مرزها خریداری و در اختیار آنها قرار دادیم. همچنین ۴۰۰ مترمربع کانکس مدیریتی با تمام امکانات و ملزومات از قبیل کولر، ۴۰۰ متر موکت، کفپوش و پرده در مرزها به ویژه شلمچه و چذابه که دسترسی آنها به شهر زیاد است، مستقر کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به سختی تردد در مسیر مرزها به شهر به ویژه در شلمچه و چذابه برای کارشناسان دو کمپ با مساحت ۲۰۰ متری احداث شد. همچنین حدود ۴۵۰ دست لباس متحدالشکل با آرم منقوش به قرارگاه اربعین آب و فاضلاب کشور نیز خریداری شد.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یادآور شد: بالغ بر ۱۰ تن مواد اولیه از جمله پِت، فویل بسته بندی در بطری های آب و همچنین ۲۰ هزار کارتن برای بسته بندی آب های تولیدی با اعتباری حدود ۵۰۰ میلیون تومان خریداری شده است.

خادمی اضافه کرد: ایجاد فضای فرهنگی ـ تبلیغی در مسیر زائران، خرید ۷۰ شیر برداشت آب (هشت شیر متصل به هر کدام) برای آب شرب و وضوی زائران و همچنین خرید بیش از ۷۰ مخزن ثابت آب برای مسیر تردد زائران حسینی در مرز خسروی، شلمچه و چذابه نیز از دیگر کارهای انجام شده است.

وی خبر داد: برای مرز چذابه امسال همکاران ما در صنعت منابع آب ایران و سازمان آب و برق خوزستان طی یک رکورد بین المللی ظرف دو ماه ۲۹ کیلومتر خط انتقال لوله ۳۵۰ از طرح آبرسانی غدیر یک آب پایدار را به مرز منتقل کردند.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یادآور شد: برخی موکب ها به صورت خودجوش از بستان تا چذابه راه اندازی شدند؛ بنابراین لازم بود که تانکرهای آبرسان را مستقر و تأمین آب موکب های بین راهی را انجام دهیم.

خادمی در ادامه با اشاره به اینکه امسال این موکب ها به صورت موقت در چذابه مستقر شدند،  گفت: فقط در چذابه ۳۵ تانکر آبرسان مستقر و ۵۰ چشمه حمام و دو آزمایشگاه سیار نیز جانمایی کردیم.

وی با اشاره به جانمایی مخازن ثابت آب در مسیرهای منتهی به مرزها اضافه کرد: همکاران من نه تنها در آزمایشگاه آب را از نظر کیفیتی کنترل می کنند بلکه از نظر امنیتی نیز اقدامات لازم را انجام و آب انتقالی را از بستان پلمپ و در خود مرز موقع تخلیه فک پلمپ می کنند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری