شورای شهر در اهواز نیما حاجی پور

شورای شهر در اهواز

قطعاً نهادهای مدنی زمانی می توانند به کسب شاخص ها و حداکثر توانمندی دست یابند که در سایه هماهنگی و فعالیت کارشناسی از عملکردی شفاف و در معرض نقد و ارزشیابی برخوردار باشند.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.
کد خبر: 5035
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱

انتخابات سال 92 برگزار شد و رای که از صندوق ها بیرون آمد و نیز اظهارات و مواضعی که از جانب مسئولان در برابر انتخاب گزینه اصلح گرفته شد، از روزهای خوب و بدون حاشیه خبر می داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصراهواز – روند دوری از اختلاف برای پیشرفت کشور ادامه داشت و مدت ها اختلاف نظرهای میان مسئولان در نشست های تخصصی و خصوصی، بررسی و حل می شد. ولی از یک سال آینده و به ویژه بعد از امضای برجام و انتخابات سال ۹۴، انتقادها و موضع گیری ها مجدد به سطح جامعه کشیده شده است. اتفاقی ناخوشایند که می تواند اذهان عمومی را آشفته کرده و افکار مردم را آلوده به مشکلات کنند.

به گزارش نامه نیوز، از سوی دیگری معضلی که در این بین وجود دارد، سوءاستفاده معاندان و دشمنان نظام از بیان صریح و بی پرده مشکلات در سطح جامعه و  از طریق تریبون های عمومی است. اگر به طور حتم مشکلی (اعم از فساد،رانت خواری و غیره) وجود دارد، باید آن را ریشه ای و بدون فضا سازی حل و نتیجه را به مردم اعلام کرد ولی اینگونه ای که مسئولان با استفاده از تریبون های مختلف انگشت اتهام را به سمت یکدیگر گرفته و نظام مقدس جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند، خود جای تامل و تاسف است.

هشدار های معنادار

از سوی دیگر و گذشته از اشکالاتی که به اینگونه رویکردها وارد است و نکته ای که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و گناهی نابخشودنی که نباید آن را مرتکب شد، آزرده کردن خاطر مقام معظم رهبری از اینگونه اتفاقات است. ایشان در زمان احمدی نژاد و آن دورانی که سبب شده بود تا مسئولان کشور با هم دیگری درگیر شوند و این سطح درگیری را به افکار عمومی بکشانند، بارها هشدار دادند و مسئولان را از ینگونه رفتار ها منع کردند ولی گویی این روزها مسئولان نکات مدبرانه ایشان را به راحتی فراموش کرده و به راه خود ادامه می دهند.

رهنمودهای مدبرانه

حضرت آیت الله خامنه ای در بخشی از فرمایشاتشان در آستانه‌ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با انتقاد از برخی اقدامات فرمودند:«آنها(دشمنان)هی دنبال اینند که یک کاری پیدا کنند. یکی از کارهای مهم آنها این است که با روشهای موذیانه و موریانه‌وار، بین ما اختلاف بیندازند؛ این جزو کارهای رائج اینهاست، این کار را از قدیم انجام میدادند. البته متبحر و کارشناس کامل این کار، انگلیسی‌های خبیثند؛ آنها در زمینه‌ی ایجاد اختلاف، از همه کارشناس‌ترند؛ آمریکائی‌ها پیش آنها شاگردی میکنند، از آنها یاد میگیرند! ایجاد اختلاف از راه‌های نفوذ، مثل موشهای دزد، مثل موریانه، وارد شدن و نفوذ کردن؛ اینها جزو کارهای متعارف آنهاست. ما باید حواسمان جمع باشد. باید اختلافات به حداقل برسد. البته اختلاف نظر، فراوان است؛ هیچ اشکالی هم ندارد – دو نفر مسئولند، رفیقند، اختلاف نظر هم دارند؛ همیشه هم بوده است – اما اختلاف نظر نباید به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهای گوناگون، به اختلاف علنی، به گریبانگیری، به مچگیری در مقابل چشم مردم منتهی شود؛ چون آن اختلافات آنقدر اهمیت ندارد. یک وقت یک چیزهای مهمی است، خب مردم باید مطلع شوند؛ اما این اختلافاتی که انسان می‌بیند بین این حضرات هست، چیزهائی نیست که اینقدر اهمیت داشته باشد که حالا با ادعاهای گوناگون، ما اینها را بزرگ کنیم، جلوی چشم مردم نگه داریم، به اینها اهمیت بدهیم؛ که اهمیتی هم ندارد. اختلافات را نباید علنی کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کسی احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.»

سنجش ولایتمداری

با تاملی در بیانات معظم له درخواهیم یافت که نکات و هشدارهای ایشان مختصص آن بازه زمانی نیست، چرا که هم دشمنی ها ادامه دارد و هم به نظر مسئولان قصد ندارند مشکلات خود را خودشان حل کنند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان