تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 49322
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲

عمل بيني يکي از رايج‌ترين جراحي‌هايي است که امروزه به‌خصوص در کشور ما انجام مي‌شود. با اين حال خيلي از افراد تنها و تنها به ظاهر و شکل نهايي بيني توجه دارند و مسائل ديگر براي‌شان از اهميت کمتري برخوردار است. اما تنها پزشک و نحوه جراحي تضمين‌کننده رضايت مطلوب از نتيجه عمل نيستند و غير از اين دو مورد کليدي موارد ديگر هم بايد رعايت شود. در ادامه در‌مورد همه نکاتي که بايد قبل و از بعد از جراحي بدانيم، صحبت مي‌کنيم.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

 
 
جراحی بینی
 

عمل بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌هایی است که امروزه به‌خصوص در کشور ما انجام می‌شود. با این حال خیلی از افراد تنها و تنها به ظاهر و شکل نهایی بینی توجه دارند و مسائل دیگر برای‌شان از اهمیت کمتری برخوردار است. اما تنها پزشک و نحوه جراحی تضمین‌کننده رضایت مطلوب از نتیجه عمل نیستند و غیر از این دو مورد کلیدی موارد دیگر هم باید رعایت شود. در ادامه در‌مورد همه نکاتی که باید قبل و از بعد از جراحی بدانیم، صحبت می‌کنیم.

بینی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. با این حال بینی عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته و عیوب ظاهری آن بیشتر از سایر اعضای بدن به چشم می‌خورد. عیوب ظاهری بینی علاوه بر اینکه در مشاهده‌کننده حس ناخوشایندی ایجاد می‌کند، سبب می‌شود زیبایی بقیه اجزای چهره نیز تحت‌تاثیر قرار بگیرد. با این حال خیلی اوقات شده که در کنار مشکلات ظاهری، اختلال داخلی از‌جمله پولیپ، انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود داشته باشد. برای همین برخی افراد اگر امکانش وجود داشته باشد همزمان با عمل زیبایی، اختلال‌های بینی را هم درمان می‌کنند. با این حال اولین نکته‌ای که بسیار حائز‌ اهمیت است اینکه وضعیت تنفس بینی بهبود پیدا کند.
 
دکتر علی کربلایی خانی-فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی 

پیش از عمل به چه نکاتی باید توجه داشت؟
 

– آسپرین و داروهای مشابه آن مانند پروفن دست‌ کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شوند زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می‌دهند.
– در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیفتد.
– هدف هر عمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.
– دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی نباید سیگار کشید.
– ۸ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورد.

– در صورت مصرف داروهای گیاهی باید با پزشک خود مشورت کنید.
 

در صورت عدم انجام دقیق و صحیح جراحی پلاستیک بینی چه عوارضی ممکن است ایجاد شود؟
 

جراحی پلاستیک بینی مانند هر جراحی دیگری ممکن است با عوارض همراه شود. در صورت دقت و مهارت جراح، رعایت نکات و دستورها به‌ وسیله بیمار احتمال این عوارض به حداقل می‌رسد. می‌توان عوارض جراحی بینی را به دو دسته تقسیم کرد. عوارض تنفسی ممکن است از مشکلات مختلفی ناشی شود که عبارتند از:
 

– چسبندگی‌های داخل بینی
– باقی ماندن انحراف تیغه بینی
– تنگی سوراخ‌های بینی حائز اهمیت است که بیماران به هیچ وجه به جراح خود برای کوچک کردن پره‌ها یا سوراخ‌های بینی اصرار نکنند.
– تنگی دریچه داخلی بینی از وخیم‌ترین عوارض تنفسی جراحی‌های بینی است و به‌طور معمول بر اثر برداشتن بیش از حد بافت‌ها و غضروف‌های بینی ایجاد می‌شود. حین جراحی پلاستیک بینی باید دقت زیادی از جانب جراح اعمال شود تا حمایت ایجاد شده به‌وسیله این غضروف‌ها تضعیف شود.

دسته دوم عوارض جراحی پلاستیک بینی یعنی عوارض زیبایی شامل:
 

– بینی زینی شکل بر اثر برداشته شدن بیش از حد قوز استخوانی یا غضروفی
– انحراف قسمت استخوانی یا غضروفی بینی به‌علت اصلاح نشدن کامل تیغه داخلی بینی، جداشدگی قسمت استخوانی و غضروفی
تمام نکات ذکر شده حائز‌اهمیت است اما مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی هم تاثیر بسزایی دارد که این بخش برعهده بیمار است و باید تمام نکات را با دقت انجام و رعایت کند. به عنوان مثال خونریزی می‌تواند یکی از عوارضی باشد که بیمار طی مراقبت نکردن بعد از عمل دچار آن شود.
– باریک شدن بیش از حد نوک بینی و افتادگی نوک بینی، تشخیص دقیق، ارزیابی های کامل پیش از عمل انتخاب صحیح بیمار داوطلب جراحی پلاستیک به وسیله جراح و انتخاب دقیق جراح به‌وسیله بیمار، از عواملی هستند که یا اتکا به آنها می‌توان احتمال بروز پیشامدهای نامطلوب جراحی پلاستیک بینی را تا حد زیادی کاست.

جراحی زیبایی شکم و پهلو (Abdominoplasty)
 

بسیاری از خانم ها پس از یک یا چند زایمان دچار تغییراتی در شکم خود می شوند که آن ها را مجاب می سازد جهت اصلاح و ترمیم این تغییرات به جراح زیبایی مراجعه کنند.
دیگر عوامل موثر شامل: زندگی مدرن، فعالیت کم، استفاده روز افزون از خودرو و مصرف رو به گسترش غذاهای پر چرب و آماده می باشد. شایع ترین محل تجمع چربی ناحیه شکم و پهلوهاست.
 
روش هایی که برای حل این مشکلات وجود دارد.
 
بیماران به دو گروه عمده تقسیم می شوند:
 

۱-بیمارانی که فقط از بزرگی شکم و پهلوها شکایت دارند: این افراد کاندید لیپوساکشن یا  لیزرلیپولیز هستند.

۲-بیمارانی که علاوه بر بزرگی شکم و پهلوها دچار ترک های متعدد پوستی و افتادگی پوست ناحیه زیر شکم و همچنین شلی عضلات جدار شکم نیز هستند، این افراد کاندید ابدومینوپلاستی هستند.
 

ابدومینوپلاستی
 
در این عمل برشی در ناحیه شکم انجام می شود که پوست شکم تا ناحیه زیر جناغ سینه بلند می شود. بلند کردن پوست تا ناحیه جناغ سینه این امکان را به جراح می دهد تا مشکل شلی و فاصله گرفتن عضلات شکم از هم (معمولاً در اثر زایمان عضلات شکم کم کم در خط وسط از هم فاصله می گیرند) را به کمک بخیه هایی که مانند پلیسه کردن عمل می کند از بین ببرد و وضعیت عضلات را با سفت کردن و پلیسه کردن آن ها به دوران قبل از زایمان بازگرداند. پس از این، پوست کشیده شده، قسمت های اضافه آن برداشته می شود و باقیمانده پوست، به پوست خط زیرین برش، بخیه می شود.
 

در پایان عمل جراحی زیبایی شکم خط برش در چین پایین شکم است و دور ناف نیز بخیه هایی دیده می شود ولی این فقط ظاهر امر است. در باطن این عمل، عضلات و غشاء نگهدارنده آن ها در خط وسط به هم بخیه و پلیسه شده اند که بخیه ای که از زیر جناغ تا ناحیه برش شکم ادامه پیدا می کند. در عین حال در این عمل می توان با استفاده از بخیه های مناسب قوس کمر بیمار را نیز بیشتر و بهتر نمود.
 

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک یک راه سریع و موثر برای برداشتن چربی هایی است که پیش از این قادر به از بین بردن آن نبوده اید. به کمک لیپوماتیک چربی های تجمع یافته در نواحی مختلف مانند پهلو و ران ها و شکم و کفل ها را می توان از بین برد.

پیش از لیپوماتیک دستگاه هایی نظیر لیپولیز یا لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گرفت، در بهره گیری از روش های ساکشن و یا لیپولیزر که منجر به تخلیه چربی ها می شد، حالت تهاجمی تری نسبت به لیپوماتیک داشت. این روش بسیار بی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است. لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند. به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.
 

البته از بین بردن چربی ها در روش لیپوماتیک به معنای سوزاندن چربی ها نیست، عبارت برداشتن چربی برای لیپوماتیک مناسب تر است، زیرا لیپوماتیک با قدرتی که دارد مانع از سوختن چربی ها می شود و در واقع بافت و سلول های چربی را بدون کوچکترین آسیب از زیر پوست بیرون می کشد. به همین دلیل است که یک مزیت بسیار فوق العاده را به متقاضیان ارائه می نماید و آن هم تزریق چربی بیرون کشیده شده در سایر نواحی بدن مانند صورت و باسن است.

کوچک کردن سینه(پستان)
 

علت انجام جراحی کوچک کردن سینه چیست؟
 

در صورتیکه سینه ها بزرگتر از حد معمول باشند با تاثیرات منفی روحی و جسمی باعث ناراحتی و نگرانی یک زن می شوند. از نظر فیزیکی سینه های بزرگ، باعث تغییر شکل و فرم شانه و گردن می شوند و باعث ایجاد درد پشت و گردن درد می شوند؛ همچنین باعث ایجاد انحراف در وضع نشستن و در موارد شدیدتر باعث مشکل تنفسی می شوند. سینه های بزرگ ظاهر یک زن را تخریب کرده و باعث می شود که او غیرمتقارن به نظر برسد و نیز ورزش کردن را برای او مشکل یا غیر ممکن می کند.
 

از نظر روانپزشکی که کسانی که دارای سینه های بزرگ هستند خجالتی و کم رو شده و در نتیجه لباس های گشاد بپوشند تا خود را پنهان کنند. اعمال جراحی برای کوچک کردن سینه ها، سال هاست که انجام می شود اگر چه هدف اصلی این عمل جراحی کاهش حجم و وزن سینه است، ولی افزایش زیبایی نیز به همان اندازه مهم است.
 

درطول سالیان متمادی روش ها و تکنیک های جراحی، اصلاح شده و بهبود پیدا کرده اند؛ تا ایمنی و همچنین زیبایی بیشتری از این اعمال جراحی حاصل گردد.
 

عمل جراحی لیفت سینه
 

در همه عمل‌های جراحی لیفت سینه و سفت کردن سینه شکاف‌های کوچک در سینه‌ها با استفاده از تکنیک‌های مختلف ایجاد می‌شود. امروزه جراحان برای انجام عمل جراحی رفع افتادگی سینه معمولاً از تکنیک‌های ایجاد شکاف در هاله دور سینه(آرئول) و برش‌های عمودی(vertical sling) استفاده می‌کنند تا به‌ این‌ ترتیب نتایج حاصل از درمان بالا بردن سینه را بهبود بخشیده و احتمال باقی ماندن جای زخم پس از درمان را حداقل نمایند. در این حالت تکنیک انتخاب شده برای جراحی لیفت سینه بستگی به عوامل زیر دارد:

  • آناتومی فعلی سینه بیمار
  • اهداف موردنظر بیمار
  • مقدار لیفت موردنیاز برای سینه
  • قابلیت ارتجاع پوست سینه

برای انجام عمل جراحی لیفت سینه از بی‌هوشی عمومی استفاده می‌شود. به‌ این‌ ترتیب بیمار در طول فرآیند درمان خواب است و هیچ‌گونه ناراحتی احساس نمی‌کند. این روش درمانی در اتاق عمل و با شرایط کاملاً استریل انجام می‌شود تا به‌ این‌ ترتیب بتوان ریسک ایجاد عفونت را حداقل کرد. پس‌ از اینکه شکاف‌های لازم در سینه‌های بیمار ایجاد شد، جراح با دقت زیاد محل قرارگیری بافت سینه را اصلاح می‌کند تا به‌ این‌ ترتیب یک ظاهر رو به بالا و حجیم‌تر برای سینه‌های بیمار ایجاد نماید. هنگامی‌که عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه کامل شد، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل‌ شده و وضعیت وی به‌طور دقیق تحت نظارت قرار می‌گیرد و پس از تشخیص پزشک، بیمار می‌تواند با کمک یک همراه به خانه بازگردد(در این شرایط نباید خود بیمار رانندگی کند). تشخیص ظاهر جدید ایجاد شده برای سینه‌ها به خاطر ورم و التهاب ایجادشده پس از عمل جراحی به زمان نیاز دارد، اما زمانی که سینه‌ها به‌طور کامل بهبود پیدا کنند، نتایج نهایی حاصل از درمان برای بیمار قابل‌ مشاهده خواهد بود.

پروتز سینه
 

پروتز سینه ده‌ها سال است که یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی پلاستیک محسوب می‌شود؛ چرا که بسیاری از بانوان برای بهبود شکل و اندازه سینه خود به این عمل روی می‌آورند. پروتز و کاشت سینه بدون تردید روشی موثر برای بزرگتر و خوش فرم‌تر کردن سینه است. خانم ها با افزایش حجم سینه خود اعتماد به نفس شان بالا می رود.
 
دکتر علی کربلایی خانی-فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی 
 

جراحی پروتز سینه روشی قطعی برای برآورده کردن خواسته بانوانی است که همواره آرزوی داشتن سینه‌هایی بزرگ و برجسته داشته‌اند. البته عده‌ای نیز پس از بارداری و شیردهی با مشکل تحلیل رفتن و بد شکلی سینه مواجه می‌شوند و با هدف زیباسازی سینه برای عمل جراحی پروتز سینه به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، همچنین متقاضیان عمل بزرگ کردن و زیباسازی سینه با پروتز، بهتر است مناسب بودن و ضرورت عمل لیفت و بالا کشیدن سینه در کنار پروتز را نیز بررسی کنند تا در نهایت با داشتن سینه‌هایی جوان‌تر و خوش‌فرم‌تر، به اندام رویایی خود نزدیک شوند.
 

مشاوره عمل بزرگ کردن سینه با پروتز نقشی کلیدی در رسیدن به نتیجه دلخواه دارد. دکتر کربلایی خانی در جلسه مشاوره پرسش‌های دقیقی را درباره انتظارات بیمار مطرح می‌کنند، سابقه پزشکی بیمار را کاملاً بررسی و در نهایت تعیین می‌کنند که آیا انجام این عمل با توجه به شرایط بیمار مناسب است یا خیر. جلسه مشاوره فرصت مغتنمی است تا بیمار آگاهی خود را در زمینه عمل آتی افزایش دهد و مطمئن شود که پروتز سینه انتخاب مناسبی است. به علاوه دکتر کربلایی خانی نمونه‌های زیادی از تصاویر قبل و بعد عمل از بیماران پیشین را نیز به بیمار نشان می‌دهند تا درک درستی از نتیجه عمل شکل بگیرد.
 

بلفاروپلاستی(جراحی زیبایی پلک)
 

با جراحی زیبایی پلک چشمان زیبا داشته باشید!

از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزء صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند.
 

عمل جراحی پلاستیک پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می شود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است.
 

البته پف پلک ها همیشه ناشی از افزایش سن نیست، بلکه در مواردی پف پلک ها یکی از علائم بیماری های متابولیکی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید است. بدیهی است در چنین حالتی به جای اصلاح پف پلک با جراحی زیبایی، باید بیماری متابولیکی را درمان کرد.

تاثیر افزایش سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است. در پلک بالا این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد. در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، اما تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به شکل پف پلک وچین های ظریف و  بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند.
 
دکتر علی کربلایی خانی-فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی 
 

یکی از روش های برداشتن پلک مزاحم انجام بلفاروپلاستی(جراحی زیبایی پلک) است.
 

اگر چین و چروک پلک بالا زیاد باشد، پوست اضافه بر روی مژه ها می افتد و میدان دید محیطی فرد را محدود می کند. قسمت بالایی و خارجی میدان دید بیشتر از سایر قسمت ها تحت تاثیر قرار می گیرد. این محدودیت دید ممکن است به هنگام مطالعه و رانندگی مزاحمت ایجاد کند. بدیهی است که انجام بلفاروپلاستی”جراحی زیبایی پلک” در چنین فردی، علاوه بر اینکه وضعیت چشم ها و پلک های وی را زیباتر می کند، محدودیت میدان بینایی وی رانیز برطرف می کند.

 
در اکثر نژادها پلک بالا دارای یک چنین عرضی است، اما در بعضی از نژادها مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. با عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک می توان پلک این افراد را نیز اصلاح و چین طبیعی پلک را برای آن ها ایجاد کرد.
 
برای مشاهده ی نمونه جراحی های دکتر علی کربلایی خانی به صفحات مجازی ایشان مراجعه نمایید.
 


دکتر علی کربلایی خانی-فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی 
دکتر علی کربلایی خانی
 

جراح پلاستیک
فوق تخصص  جراحی ترمیمی
دست و اعصاب محیطی
 
 

تماس مستقیم

 

 
جهت ورود به صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دکتر کربلایی خانی کلیک کنید
 

drkarbalaei.ir دکتر علی کربلایی خانی
plasticsurgeryy@ دکتر علی کربلایی خانی
dr.karbalaeikhani دکتر علی کربلایی خانی
دکتر علی کربلایی خانیآدرس: تهران، ونک، ولیعصر به سمت جنوب، ساختمان پزشکان ۲۵۸۸, بالای داروخانه دکتر فخرایی، طبقه اول واحد ۲
 

۰۲۱-۸۸۱۹۲۶۱۰-۱۱
 09128382219
 
روزهای مراجعه: دوشنبه و چهارشنبه
 
دکتر علی کربلایی خانیآدرس: کرج، چهارراه طالقانی, بالاتر از اداره پست به سمت میدان شهدا, جنب داروخانه اهورا , ساختمان امید , طبقه اول, واحد ۱۰۶  
 
۰۲۶-۳۲۲۵۶۹۲۲
 026-32265569
 09128092958 
 

روزهای مراجعه: یکشنبه و سه شنبه 
 

 جهت مشاهده نقشه و مسیریابی روی تصویر زیر کلیک نمایید.
 
دکتر علی کربلایی خانی 

Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری