تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 49174
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: زائران اربعین حسینی در حال حاضر به شکل کاروانی تا ۶ آبان حرکت می‌کنند و بعد از این تاریخ دیگر وارد بسته اربعین می شویم.

ناصر حویزاوی در گفت و گو با سرویس مهر اظهار کرد: تا چند روز قبل۲۲۰ هزار نفر در کل کشور برای ویزای اربعین ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار در خوزستان نزدیک به ۱۸ هزار نفر است.

وی افزود: سه مرکز صدور ویزا در استان وجود دارد که دو مرکز آن برای سامانه سماح ویزا صادر می کند و کنسولگری دائم در اهواز هم فعلا ویزایی در این خصوص صادر نکرده است.

حویزاوی با اشاره به اینکه در آبادان و سوسنگرد ویزا صادر می شود، تصریح کرد: مردم تقریبا ویزای خود را برای ایام اربعین می‌گیرند و قطعا از اول ماه صفر به نیت زیارت اربعین این سفرها شروع می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان خوزستان بیان کرد: پایانه‌ها آمادگی لازم را برای جابه جایی زائران حسینی دارند و ما هماهنگی لازم را با دستگاه هایی که مربوط به این موضوع هستند در مرزبانی و اداره گذرنامه انجام داده ایم.

وی عنوان کرد: موقع شروع سفر زائران، نیروهای ما سر مرز خودمان و در نقطه مقابل در داخل کشور عراق برای راهنمایی و ارشاد زائرانی که از ما ویزا گرفته‌ مستقر خواهند شد.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان در پایان یادآور شد: معمولا زائران در حال حاضر به شکل کاروانی تا ۶ آبان حرکت می‌کنند و بعد از این تاریخ دیگر وارد بسته اربعینی می شویم. آنهایی که در این روزها به سمت عراق می‌روند به نیت زیارت عتبات به این کشور سفر می‌کنند و در اوایل ماه صفر حرکت اربعین مردم شروع می‌شود.
 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان