تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 49121
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۲

آثار تاریخی و هنری زیادی هستند که شهرت جهانی دارند. اما اگر تاریخچه آن ها را بخوانید به نکات اسرارآمیز زیادی در آن ها پی می برید. بدونیم در این مطلب می خواهید شما را با چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف تا کنون نمی دانستید آشنا کند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

وبسایت بدونیم – مریم اسدی: آثار تاریخی و هنری زیادی هستند که شهرت جهانی دارند. اما اگر تاریخچه آن ها را بخوانید به نکات اسرارآمیز زیادی در آن ها پی می برید. بدونیم در این مطلب می خواهید شما را با چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف تا کنون نمی دانستید آشنا کند.
 
آپارتمان بالاترین طبقه برج ایفل

گوستاو ایفل مردی که این بنای تاریخی معروف را طراحی کرده است در بالاترین طبقه این برج آپارتمانی برای خودش ساخته است. گوستاو از آن جا برای استراحت و پذیرایی از میهمانانش استفاده می کرد. یکی از میهمانانش در این آپارتمان توماس ادیسون بود که گفتگویی طولانی با هم داشتند. این آپارتمان دارای یک آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، اتاق نشیمن و چشم اندازی بینظیر است. امروز از آن به عنوان موزه استفاده می شود که با مجسمه های ایفل و ادیسون تکمیل شده است.

 

زنجیر شکسته در پای مجسمه آزادی

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

مجسمه آزادی توسط فرانسوی ها به یادبود صدمین سالروز انقلاب آمریکا به آمریکا هدیه داده شده است. این مجسمه سمبل آزادی، دموکراسی و لغو بردگی است. به همین دلیل در پای این مجسمه زنجیر شکسته شده به چشم می خورد.

 

کپسول زمان در کوه راشمور

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

گوتزن بورگلوم  معمار این بنای تاریخی طی ساخت آن تصمیم گرفت در دل صخره ها سالن تواریخ را بسازد. اتاقی سری که نسل های آینده می توانند اطلاعات ارزشمندی درباره تاریخ آمریکا در آن پیدا کنند. به همین دلیل غاری در پشت سر مجسمه آبراهام لینکلن ساخت. بورگلوم خیلی زود از دنیا رفت و نتوانست آن را تکمیل کند. در سال ۱۹۹۸ درست ۵۰ سال پس از مرگش کپی مدارک مهم و شرح حال چند رئیس جمهور داخل این سالن نیمه تمام قرار گرفت که اکنون به عنوان کپسول زمان به کار برده می شود.

 

شکل اصلی مجسمه ابوالهول (اسفینکس)

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

ابوالهول قدیمی ترین مجسمه دنیاست. بقایای این مجسمه در موزه های مصر و بریتانیا دیده می شود. برخی از متخصصان معتقدند که این مجسمه در واقع سر شیر یا سگ بوده است و بعدها سر انسان روی آن تراشیده شده. به همین دلیل بین قسمت های مختلف بدن آن و سرش تفاوت های چشمگیری هست.

 

چه کسی برج پیزا را ساخته است؟

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

این برج مشهور رمز و رازهای زیادی دارد. همه درباره شیب آن می دانند اما کمتر کسی می داند که چه کسی آن را برای کلیسای کاتولیک پیزا ساخته است. مورخان معتقدند فردی به نام بونانو پیزانو ساخته شده است اما برخی هم معتقدند که این برج توسط معماری کارآزموده به نام دیوتیسالوی ساخته شده که تعمیدگاه کنار این برج را به همان سبک ساخته است.

 

نام برج معروف بریتانیا

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

بیگ بن نام این برج نیست بلکه نام ناقوس بزرگ داخل آن است. تا سال ۲۰۱۲ اسم این برج “برج ناقوس کاخ وست مینستر” نام داشت. بعدها به برج الیزابت معروف است. اما امروزه کسی نمی داند که نام بیگ بن به چه دلیلی روی آن گذاشته شده است. برخی می گویند این نام نام صاحب کارخانه ای است که ناقوس در آن ساخته شده است. برخی هم معتقدند که نام آن را از بنجامین کانت که بوکسور سنگین وزنی بوده گرفته اند.

 

رنگ پل گلدن گیت

چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی‌دانستید

پل گلدن گیت یکی از زیباترین بناهای برجسته  دنیاست. زمان زیادی طول کشید تا نیروی دریایی آمریکا با ساخت آن موافقت کند. نیروی دریایی بعد از موافقت با ساخت آن درخواست کرد که رنگ آن سیاه و زرد باشد تا در مه قابل دیدن باشد. در نهایت معمار این پل ایروینگ مورو آن ها را متقاعد کرد تا از رنگ نارنجی تیره استفاده کند. پل گلدن گیت با این رنگ نه تنها در تمام شرایط آب و هوایی قابل رویت بود بلکه چشم اندازی بسیار زیبا و بی نظیر داشت.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری