تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 4824
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۳

عصر اهواز - استاندار خوزستان گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور به اهواز ردیف بودجه‌ای برای کمک به طرح‌های آب و فاضلاب استان با مبلغی بالغ بر 200 میلیارد تومان تخصیص داده شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز – استاندار خوزستان گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور به اهواز ردیف بودجه‌ای برای کمک به طرح‌های آب و فاضلاب استان با مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

 

غلامرضا شریعتی ظهر امروز در پی قطعی مکرر آب در شهر اهواز از تصفیه‌خانه شماره ۲ واقع در غرب اهواز بازدید کرد.

وی در این بازدید در خصوص مشکل قطعی آب در روز گذشته در بخش‌هایی از کلانشهر اهواز و بروز مشکل در لوله‌های آبرسان اظهار کرد: به علت پوسیدگی لوله‌هایی که آب را به مخازن منتقل می‌کنند این مشکل بروز پیدا کرد و سیستم آبرسان اهواز را دچار مشکل کرد.

وی با بیان اینکه مشکل در سیستم اصلی آبرسان شهری بوجود آمده بود تصریح کرد: با توجه به اینکه کلر در آن نقطه به مخازن تزریق می‌شد به پوسیدگی لوله‌ها انجامید و این گلایه از مسولان آب اهواز به دلیل عدم بررسی به موقع مخازن و فرسودگی آن وجود دارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه اهواز تنها یک تصفیه‌خانه دارد و با بروز مشکل باید از مدار خارج شود، عنوان کرد: خوشبختانه با اقدامات مناسبی که انجام شد کار اساسی‌تری شده است که با این اقدام تزریق کلر نزدیک مخزن انجام خواهد شد.

شریعتی یادآور شد: کار بسیار مفید دیگر، ساختن لوله‌ها از پولی‌اتیلن با جداره و خروجی چدن است که این کار احتمال خوردگی و آسیب‌دیدگی را کاهش می‌دهد.

وی از راه‌اندازی مخزن جدید آب برای اهواز و افتتاح آن در ۸ ماه آینده خبر داد و افزود: با افتتاح این مخزن با ایمنی و اطمینان بیشتری آبرسانی به شهر انجام می‌شود و از نظر پدافند غیرعامل اهواز ضریب امنیت بیشتری پیدا می‌کند.

شریعتی با شاره به طرح آبرسانی غدیر متذکر شد: قرار است که از سال آینده در زمینه تصفیه‌خانه کارهای بیشتری در راستای طرح غدیر انجام شود.

وی تصریح کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به اهواز ردیف بودجه‌ای برای کمک به طرح‌های آب و فاضلاب استان با مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

عالیترین مقام اجرایی دولت در استان توضیح داد: با توجه به انعکاس مشکلات آب و فاضلاب استان توسط به مدیران کشوری و شخص رئیس جمهور تقریبا بیش از ۸۰ درصد بودجه طرح‌های آبی افزایش پیدا کرد این در حالی است که با توجه به مشکلاتی بودجه‌ای دولت تقریبا بودجه سال آینده ۹۰ درصد کاهش یافته است.

استاندار خوزستان در پایان با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر آغاز به کار طرح تصفیه خانه‌ها تاکید بیان کرد: عملیات اجرایی تصفیه‌خانه شادگان آغاز شده و امیدوارم هرچه زود‌تر به اتمام برسد در حالی که اولویت بعدی پس از اتمام تصفیه‌خانه شادگان تصفیه‌خانه اهواز است.

 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری