تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 43199
تاریخ انتشار: شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳

صدر اعظم آلمان در اولین واکنش به اعلام اولین پیش بینی‌ها درباره نتایج انتخابات پارلمانی امروز اعلام کرد که امیدوار به کسب نتایج بهتری برای حزبش بود.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تسنیم: “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان بعد از اعلام اولین پیش بینی ها درباره نتایج نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان به آن واکنش نشان داده و اعتراف کرد که انتظار نتایج بهتری از ۳۳ درصدی که پیش بینی شده را برای حزبش داشت.

وی در عین حال گفت که ما ماموریت داریم که یک دولت را بسازیم و علیه ما هیچ دولتی نمی تواند شکل گیرد.

  مرکل ورود حزب افراطی جایگزینی برای آلمان به پارلمان که بر اساس پیش بینی های اولیه دیده می شود را یک رسالت و تکلیف بزرگ برای خود ارزیابی کرده و گفت می خواهد دوباره انتخاب کنندگان حزب افراطی را بدست آورد.

  نتایج اولیه حاصل از نظرسنجی از رای دهندگان پس از خروج از حوزه‌های رای گیری که زد دی اف آلمان منتشر کرده است نشان می دهد که حزب مرکل پیشتاز و قدرتمندترین حزب در نوزدهمین انتخابات پارلمانی است.

بر این اساس احزاب متحد مسیحی در نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان ۳۳٫۵ درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات ۲۱ درصد، چپ ها ۹ درصد و سبزها هم ۹ درصد آراء شهروندان در این انتخابات را کسب کردند.

حزب لیبرال دموکرات هم ۱۰ درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم موفقیت چشمگیری به دست آورده و توانست ۱۳ درصد آراء شهروندان را از آن خود کند.

احزاب بزرگ آلمان در این انتخابات با ریزش آراء چشمگیری نسبت به انتخابات دور قبل مواجه بودند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری