به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام  سیدمحمد رضی مرعشی فر نماینده ولی فقیه و معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان در نشست خبری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان با اشاره به اینکه در جامعه بحث امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: این ستاد زیر نظر ولی فقیه در استان خوزستان است.

وی با انتقاد از این تصور که در جامعه امر به معروف و نهی از منکر به پوشش و حجاب بانوان محدود شده است، افزود: متاسفانه این فریضه محدود شده است. امام حسین (ع) در روز عاشورا شش مرتبه با هدف زنده کردن امر به معروف و نهی از منکر خطبه می خواند.

حجت الاسلام مرعشی فر با اشاره به آیه ۷۱ سورت توبه خاطر نشان کرد: معنای واقعی امر به معروف و نهی از منکر که همان دلسوزی و خیرخواهی نسبت به جامعه می باشد در این آیه بیان شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه چهره این فریضه را خشن نشان داده اند، یادآور شد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارای مراتب مختلف است و هرکس متناسب با وظیفه ای که دارد باید عمل کند.

نماینده ولی فقیه و معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان با تأکید بر اینکه تبیین معنا و مفهوم امر به معروف نیازمند آموزش است، یادآور شد: این امر سبب جلوگیری از فساد و آسبب های اجتماعی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف وظیفه نظارتی بر عهده دارد، گفت: منکرات و فسادهایی که در جامعه رخ می دهد زاییده منکرات بزرگتری هستند که بیکاری و عدم اشتغال جوانان در رأس آنان قرار دارد.

حجت الاسلام مرعشی فر با یادآوری این مطلب که بانک های استان خوزستان باید همکاری بیشتری با بخش خصوصی داشته باشند، گفت: در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر نظارت به عملکرد این بانک ها مصوب شد.

وی با اشاره به اینکه با فساد سیستمی در ادارات باید برخورد شود، تصریح کرد: گروه های ده نفره ای در این خصوص تشکیل شده تا با هرنوع فساد و منکری در ادارات برخورد شود.

نماینده ولی فقیه و معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان درخصوص نصب صندوق های امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گفت: مراجعه کنندگان و کارمندان می توانند مسائل مورد نظر خود را به این صندوق بیندازند تا پیگیری شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم مبارزه با وهابیت اشاره و اظهار داشت: در این خصوص دستگاه های مرتبطی فعال هستند و قرار شد کارگروهی از طرف ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جهت مبارزه با این تفکر تشکیل شود.

حجت الاسلام مرعشی فر ریشه معضلات اجتماعی را در کوتاهی مسئولان نسبت به وظایف دانست و خاطر نشان کرد: متأسفانه در برخی ادارات و سازمان ها روزمرگی ایجاد شده است. اگرچه مشکلات مالی در کل کشور است اما یکی از دلایل عقب ماندگی خوزستان عدم مطالبه گری از تهران است.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی از مهم ترین مباحث مهم است، تصریح کرد: ارسال مبلغین فرهنگی و دینی از اولویت های مهم این ستاد است.