تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 40378
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: در استان با فرهنگ جامعه عشایری مواجه هستیم و این فرهنگ نسخه آموزشی خاص خودش را دارد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، امید حاجتی ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: در ارتباط با آموزش و پرورش حوزه عشایری فقط اگر به تفکیک عشایر در مورد ساکن بودن و غیر ساکن بودن توجه داشته باشیم شاید درست باشد ولی باید جوانب دیگر موضوع را هم مورد توجه ویژه قرار داد.

وی افزود: هم اکنون حوزه آموزش و پرورش عشایری حدود یک و نیم درصد دانش آموزان استان را به خود اختصاص می دهد و به خاطر جمعیت کم معمولا فراموش می شود و زیر پونز فعالیت های آموزش و پرورش می رود. در آموزش مباحث فرهنگی خیلی مهم است و لزوما یکجانشینی برای تفکیک عشایر کافی نیست، فرهنگ و مسائل دیگر آنها هم اهمیت دارد.

حاجتی عنوان کرد: با فرهنگ جامعه عشایری مواجه هستیم و نسخه آموزشی خاص خودش را دارد. اگر بنا باشد بخش اعظمی از همین جامعه کم آموزش و پرورش عشایری را هم بخواهیم منتقل کنیم باید فاتحه دانش آموزان عشایر را بخوانیم.

وی در واکنش به دفاعیات مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از طرح جداسازی مدارس عشایری از مدیریت آموزش و پرورش عشایر استان گفت: طبیعی است که شما و مجموعه اداره کل به دلیل انجام کارهای مختلف در این زمینه بخواهید از این طرح دفاع کنید ولی همه در این شورا جمع شدیم تا اظهار نظر داشته باشیم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری