تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 40285
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


شادگان- امام جمعه شادگان با تاکید برضرورت برگزاری باشکوه آئین های عزداری عاشورای حسینی در این شهرستان گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران نشات گرفته از قیام عاشورای امام حسین (ع) است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید مجید شرفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که در محل سالن جلسات فرمانداری شادگان برگزار شد، با اشاره به ضرورت حفظ شکوه و معنویت مراسم‌های سوگواری ماه محرم، عزاداری مردم این شهرستان در این ایام، بر تقویت همه جانبه آن تأکید کرد.

وی افزود: عزاداری های ماه محرم باید به گونه ای برگزار شود که بیانگر اهداف قیام شکوهمند حضرت امام حسین(ع) باشد.

امام جمعه شادگان با بیان اینکه باید از فرصت ماه محرم برای تقویت وحدت و همدلی در جامعه استفاده کنیم زیرا وحدت مهمترین نیاز جامعه است، گفت: مجالس عزاداری امام حسین(ع) باید به عنوان پایگاهی برای وحدت و ایجاد انسجام مردم باشد.

وی ماه محرم را ماه تجلی عظمت و شکوه اسلام ناب محمدی قلمداد کرد و گفت: شیعه بودن و دوستدار اهل بیت بخصوص امام حسین درخون ماست و این نشات گرفته از اصل قیام عاشورا می‌باشد.

حجت الاسلام شرفی در پایان، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا را از مهمترین بخش های عزاداری برای امام حسین (ع) دانست و گفت: سرور و سالار شهیدان در آن شرایط سخت میدان نبرد، نماز را ترک نکردند که نشان از اهمیت این واجب الهی دارد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری