تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 3996
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴

عصر اهواز -
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


آبادان – فرماندار آبادان گفت: اجرای نکردن مصوبات شورای ترافیک این شهرستان از سوی دستگاه های مختلف در قانون به مثابه جرم است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، عزیزاله شهبازی ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک آبادان افزود: باید هر چه سریعتر ماشین های سنگین و تانکرها به یک جایگاه خاصی که تعیین آن مکان جزو وظایف شهرداری است، منتقل شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت و اجرای مصوبات شورای ترافیک توسط مسئولان مربوطه اظهار کرد: اگر حادثه ای در این زمینه بروز کند باید پاسخگو باشند.

شهبازی تصریح کرد: شورای ترافیک از جمله شوراهایی است که عدم رعایت مصوباتش احتمال بروز جرم قانونی هم در آن مترتب است.

وی یادآور شد: صدا و سیما و شهرداری باید تبلیغات مناسب و خوبی را برای آگاهی مردم و هدایت آنها به سمت پارکینگ های موجود در سطح شهر به انجام برسانند.

فرماندار آبادان گفت: این همه دور هم نشستن ها و تصمیماتی که در این جلسات گرفته می شود بایستی خروجی مفیدی در پی داشته باشد.

شهبازی افزود: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید نظارت دقیقی بر حسن اجرای این مصوبات از سوی دستگاهای مرتبط داشته باشند.

وی همچنین بر اعمال قانون از سوی پلیس راهور در مورد تابلوهای توقف ممنوع تاکید کرد.

شهبازی با بیان اینکه اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم باید شرایط اجرای مصوبات و تصمیمات را تسهیل و فراهم کنند، اظهار کرد: اگرچه معضل دستفروشان حتی در کشورهای اروپایی هم وجود دارد اما براساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداریها کار ساماندهی دستفروشان بر عهده شهرداری نهاده شده به همین دلیل نمی توان به صورت انتظامی و امنیتی با این موضوع برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه با زور و نهیب نیز نمی توان با پدیده دستفروشان برخورد کرد، تصریح کرد: اعضای شورای شهر و معاونت فرهنگی شهرداری باید با صرف زمان و به طور برنامه ریزی شده و مناسبی در زمینه چگونگی ساماندهی دستفروشان اقدام کنند.

فرماندار آبادان گفت: عدم اجرای مصوبات شورای ترافیک در قانون به مثابه جرم است به همین دلیل دستگاههای مرتبط به این شورا باید تمامی تلاش خود را در اجرای مصوبات به کار گیرند.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح پایانه درون استانی در هفته دولت و انعکاس گسترده آن توسط رسانه ها افزود: شرایط برای انتقال پایانه فعلی به پایانه احداث شده مهیا است به همین دلیل اعضای شورای شهر و شهرداری باید پای کار بیایند، برای ساخت این مکان از بیت المال هزینه شده بنابراین هرچه سریعتر نسبت به انتقال پایانه فعلی به پایانه احداث شده اقدام شود.

وی اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن این پایانه در جنب پایانه برون استانی، امینت این مکان کامل است همانگونه که تاکنون امنیت برای پایانه برون استانی وجود داشته است.

شهبازی با ابراز امیدواری از اینکه کار ساخت مرکز مکانیزه ترافیک شهر آبادان در سال ۹۶آغاز و اجرایی شود، تصریح کرد: موضوع دوربین های مدار بسته و خط کشی ها نیز باید برطرف شود.

فرماندار آبادان از مدیرعامل سازمان تاکسیرانی خواست تا پیگیر تحویل سهمیه تاکسی های پلاک اروند از سازمان منطقه آزاد اروند باشد و آن را به اهلش واگذار کند نه آنکه به کارمند و مغازه دار داده شود، این تاکسی ها حق تاکسی داران آبادانی است و باید به آنها داده شود.

شهبازی گفت: آن تعداد از تاکسی های پلاک اروند هم که در زمان حاضر در حال تردد در سطح شهر هستند باید کار جابجایی مسافران را به نحو خوبی انجام دهند و از جابجایی صرف مسافران به شکل دربستی و تک مسافر خودداری کنند.

به گفته وی هرگونه جابجایی در جهت حرکت خودروها در خیابانهای اصلی شهر باید با مصوبه شورای ترافیک انجام و به اطلاع فرمانداری نیز برسد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان