کد خبر: 347202
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۰

امتیاز خبر: 98 از 100 تعداد رای دهندگان 59354


عصراهواز (asrahwaz.ir) :
وزیر بهداشت با اشاره به برخی شایعات درباره واردات روغن پالم، گفت: این درست نیست که با سلامت مردم سیاسی برخورد شود و از آنهایی که قدرت برای آنها مهم‌تر از دین است، درخواست می‌کنم که حداقل پای خود را از سلامت مردم بیرون بکشند.
سیدحسن هاشمی که در همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت سخن می گفت، ضمن گلایه از انتشار برخی شایعات مغرضانه در مورد واردات روغن پالم، گفت: واردات روغن پالم که در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بیش از ۷۵۰ هزار تن بود، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با کاهشی حدود ۴۰درصد، در سال ۹۳ به حدود ۴۲۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.
هاشمی با اشاره به اینکه پیگیری‌های وزارت بهداشت که موجب حذف پالم از لبنیات ایران شد، افزود: در شش ماهه اول سال ۹۵ نیز این روند کاهشی ادامه داشت و واردات این روغن در این مدت به ۱۸۰ هزار تن کاهش پیدا کرده است.
او گفت: این درست نیست که با سلامت مردم سیاسی برخورد شود و از آنهایی که قدرت برای آنها مهم‌تر از دین است درخواست می‌کنم که لااقل پای خود را از سلامت مردم بیرون بکشند.
 وزیر بهداشت در ادامه در مورد مصرف بیش از حد روغن در ایران هشدار داد و افزود: در حال حاضر سرانه مصرف روغن در کشور حدود ۱۷ کیلوگرم در سال است و این میزان در مقایسه با میانگین سرانه جهانی که ۱۲ کیلوگرم است، بسیار بالاست.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان