کد خبر: 347055
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲

امتیاز خبر: 98 از 100 تعداد رای دهندگان 59354


عصراهواز (asrahwaz.ir) :
روز عاشورا میزان مصرف بنزین با رقم ۴۷٫۷ میلیون لیتر به کمترین مقدار خود رسیده و این در حالی است که میانگین مصرف در مهرماه تا به امروز ۷۵٫۳ میلیون لیتر است.
 

به گزارش میزان، در مهرماه سالجاری تا پایان روز گذشته ۱ میلیارد و ۷۳۱ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده که به طور میانگین در هر روز ایرانی‌ها ۷۵٫۳ میلیون لیتر بنزین مصرف کرده‌اند.


با توجه به آمار به دست آمده در ۲۳ روز نخست مهرماه سالجاری بیشترین میزان مصرف در روز ۱۹ مهرماه به میزان ۹۹٫۶ میلیون لیتر و کمترین میزان مصرف در روز ۲۱ مهرماه مصادف با عاشورای حسینی به میزان ۴۷٫۷ میلیون لیتر به ثبت رسیده است.


 
 

در روزهای منتهی به تعطیلات تاسوعا و عاشورا افراد برای برپایی عزای حسینی و ادای نذر خود به شهرستان‌ها سفر می‌کنند که این موضوع میزان مصرف بنزین را افزایش می‌دهد اما در روز عاشورا میزان مصرف بنزین به دلیل کاهش استفاده از وسایل نقلیه و سوختگیری در روزهای گذشته به کمترین میزان خود می‌رسد.


به نظر می‌رسد با توجه به میزان مصرف بنزین در روز عاشورای سالجاری، کمترین میزان مصرف بنزین در سال ۱۳۹۵ به ثبت رسیده است.


بعد از روز ۱۹مهرماه بیشترین مصرف بنزین در روز ۲۰ مهرماه با مصرف ۸۷ میلیون لیتر به ثبت رسیده است که به ترتیب می‌توان گفت بیشترین میزان مصرف در روزهای ۱۹، ۲۰، ۸، ۳ و ۱۰ مهرماه به ثبت رسیده است.
 مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان