کد خبر: 345604
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۱

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


خرمشهر ـ رئیس اداره بهزیستی خرمشهر از آغاز اجرای طرح ارائه یک وعده غذای گرم به کودکان و نونهالان مهدهای کودک روستایی این شهرستان خبر داد.

علی فرحانی در گفت وگو با خبرگزاری مهر اظهار کرد: این طرح روز گذشته طی آیینی در مهدکودک روستایی «بهشت کوچک» روستای دربند غربی رسما آغاز شد و مدت اجرای آن ۱۳۰ روز کاری است.

وی از تعیین سرانه ای معادل ۲۰ هزار ریال برای هر نفر در روز خبر داد و افزود: پیش بینی می شود امسال این برنامه در ۲۰ مهدکودک روستایی اجرایی شود.

رئیس اداره بهزیستی خرمشهر با یادآور شدن اینکه طرح وعده گرم در مهدهای کودک همه ساله و با همکاری مرکز بهداشت شهرستان اجرایی می شود، تصریح کرد: این طرح سال گذشته برای ۸۳۵ کودک در ۱۹ مهدکودک روستایی اجرا شد و کل مبلغ پرداخت شده در سال ۹۴ برای این طرح، ۲ میلیارد و ۱۷۱ میلیون ریال بوده است.

فرحانی، هدف از اجرای این طرح را کمک به ارتقای سطح سلامت کودکان دانست و گفت: به خاطر اینکه عمدتا در روستاها رژیم تغذیه سالم که محتوی یه وعده غذای گرم است رعایت نمی شود، بهزیستی تصمیم گرفته با اجرای این برنامه در مهدها که گروه سنی در سن رشد را شامل می شود به افزایش سطح سلامت و طی شدن روند رشد طبیعی کودکان روستایی کمک کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان