کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 345582
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۴

معاون بودجه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از رتبه 15 استان در فضای کسب کار طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس خبرداد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


معاون بودجه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از رتبه ۱۵ استان در فضای کسب کار طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس خبرداد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، مهر داد نیکو، معاون بودجه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ستاد سرمایه گذاری استان خوزستان در سرسرای استانداری خوزستان گفت: در این پژوهش ۳۰ شاخص وجود دارد که بر اساس شاخص های این پژوهش رتبه کشوری خوزستان تعیین شد.

وی با اشاره به فراهم نمودن شرایط برای جذب سرمایه گذار به ویژه در بحث انرژی نو بیان داشت: یک سرمایه گذار آلمانی آمادگی خود را برای تولید انرژی برق از منابع خورشیدی و بادی در خوزستان اعلام کرده است اما در واگذاری زمین به این سرمایه گذار مشکلاتی وجوددارد.

نیکو عنوان کرد: زمینی که برای فعالیت این سرمایه گذار در نظر گرفته شده در منطقه سویسه است که این زمین متعلق به اداره کل منابع طبیعی و برق منطقه ای استان است و در پرداخت اجاره به شرکت برق منطقه ای بر اساس نرخی که کارشناس دادگستری با مبلغ ماهانه ۲۰۰ میلیون ریال تعیین کرده اختلاف دارند.

معاون بودجه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان افزود: شرکت شهرکهای صنعتی استان آمادگی واگذاری زمین به این سرمایه گذار را اعلام کرده است.

وی گفت: تلاش داریم تا کمترین نرخ پرداخت اجاره برای زمین به این سرمایه گذار تصویب شود تا راهی برای سرمایه گذاری بیشتر سرمایه گذاران در استان باشد.

نیکو اظهار کرد: ۱۰ روز به دستگاه های مربوطه در استان مهلت داده شده است تا برای واگذاری زمین به این سرمایه گذار در بهترین شرایط اقدام کنند.

معاون بودجه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان افزود: به منظور فراهم کردن بهترین شرایط برای واگذاری زمین به سرمایه گذار مقرر شد شرایط واگذاری زمین به سرمایه گذار به صورت رقابتی در بین دستگاه های استان انجام شود.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان