کد خبر: 345571
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


دزفول ـ رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد قلی نژاد ظهر امروز دوشنبه در چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون شهرستان دزفول در ۱۰ روز با آلودگی شدید هوا ناشی از ریزگردها مواجه بوده است.

وی، ماه های فروردین و تیر ۹۵ را دو ماه برخوردار از هوای پاک از نظر ریزگردها در دزفول برشمرد و افزود: یکی از اقدامات مثبتی که در سال جاری صورت گرفت تجهیز ایستگاه سنجش آلودگی هوای دزفول بود که این دستگاه با قابلیت های خود می تواند ذرات معلق، شن باد و ریزگردها را اندازه گیری و بررسی کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول تصریح کرد: دومین دستگاه سنجش آلودگی هوای دزفول نیز از بودجه نفت شهرستان خریداری شده که به محض دریافت، این دستگاه در مرکز شهر جانمایی خواهد شد.

قلی نژاد ادامه داد: با استفاده از این دستگاه ما به دنبال رویکرد اندازه گیری گازهای خروجی آلاینده های خودرویی درسطح شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه شهرستان دزفول با برخورداری از جمعیت ۵۰۰ هزار نفری در حد بررسی های آلودگی هوای کشور است، گفت:  متاسفانه در بررسی های آلودگی های هوا در سطح کشور صرفا به مراکز استان ها توجه می شود در حالی که جمعیت دزفول از مراکز چندین استان کشور نیز بیشتر است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در ادامه از تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوا توسط سازمان محیط زیست کشور برای شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر خبر داد.

وی همچنین عنوان کرد: با پیگیری هایی که انجام دادیم مقرر شد تا از میان شهرهای استان خوزستان، امسال طرح جامع آلودگی هوا در شهرستان های دزفول و آبادان آغاز شود.

قلی نژاد، مطالعه علمی شهر از نظر میزان آلودگی هوای ناشی از صنایع و ریزگردها، تعیین و بررسی نوع و درجه یوروی بنزین مصرفی خودرو های سطح شهرستان و بررسی نقش خودروهای فرسوده در آلودگی هوا را از جمله مزیت های طرح جامع کاهش آلودگی هوا برشمرد و خواستار مساعدت فرمانداری دزفول برای تامین بودجه این طرح از سوی استان شد.

به گزارش مهر، در این نشست مقرر شد کمیته ای زیرمجموعه شورای سلامت شهرستان در خصوص آلودگی هوا تشکیل شود تا موضوع آلودگی هوا به صورت ویژه بررسی شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری