کد خبر: 345551
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۲

مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول ازوقوع 110 مورد مرگ ناشی از تشدید بیماری هابه علت گرد و غباردرسال گذشته دراین شهرستان خبرداد..
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول ازوقوع ۱۱۰ مورد مرگ ناشی از تشدید بیماری هابه علت گرد و غباردرسال گذشته دراین شهرستان خبرداد..

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، علی افشه، مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول  در چهارمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری گفت:دانشگاه علوم پزشکی دزفول در راستای فعالیت های خود تحقیقاتی را در خصوص مضرات و بیماری های ناشی از وقوع گرد و غبار انجام داده و میزان ذرات معلق در هوای دزفول توسط سایت سنجش آلودگی اداره محیط زیست به صورت ساعتی اندازه گیری و ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه سنجش آلودگی اداره محیط زیست دزفول توانایی اندازه گیری ذرات با ۱۰ میکرون را داردافزود:در سال گذشته متوسط آلودگی هوا در دزفول ۶٫۶ برابر بیشتر از حد استاندارد بوده است.

افشه اظهار کرد:طبق اندازه گیری ها و تحقیقات صورت گرفته ۳۱۶ روز از سال گذشته در دزفول میزان ریزگردها بالاتر از حد استاندارد بوده است.

مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه آلودگی هوا موجب تشدید بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های تنفسی می شود افزود:از ۱۱۰ مورد مرگ در پارسال در شهرستان دزفول ۵۹ مورد مرگ بیماران قلبی و عروقی و ۱۴ مورد مرگ بیماران تنفسی که همگی ناشی از آلودگی هوا بوده مواجه شدیم ضمن اینکه سایر مرگ ها نیز به دیگر بیماریها مربوط می شود.

وی گفت:همچنین در سال گذشته ۱۳۶ مورد بستری بیماران قلبی عروقی و ۳۵۳ مورد بستری بیماران تنفسی در بیمارستان در دزفول مواجه بودیم .

افشه افزود:با توجه به اینکه میزان ذرات معلق در هوای دزفول علت این بیماری ها می باشند می توان با کاهش ۱۰ میکروگرمی این ذرات سالانه ۱۱۰ مورد مرگ و میر را در دزفول کاهش داد.

وی گفت:سازمان هواشناسی باید پیش بینی ۴۸ ساعته دمای هوا را به فرمانداری و بهداشت گزارش کند و مراکز درمانی آماده ارائه خدمات در روزهای آلوده سال باشند.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان