کد خبر: 345496
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹

اداره حفاظت محیط زیست برای برخورد با شکارچیان غیرمجاز کشورهای حاشیه خلیج فارس در حالت آماده باش قرار گرفته است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


اداره حفاظت محیط زیست برای برخورد با شکارچیان غیرمجاز کشورهای حاشیه خلیج فارس در حالت آماده باش قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،رییس اداره حفاظت محیط زیست شوش گفت: گشت و کنترل محیط‌ بانان منطقه جهت برخورد با شکارچیان غیرمجاز در فصل مهاجرت پرندگان زمستان‌ در حالت آماده باش است.

فیروز حاج‌کلی ، با بیان این‌که مهاجرت هوبره به خوزستان از اوایل مهرماه آغاز شده است، اظهار کرد: این پرندگان مهاجر از کشورهای روسیه، گرجستان، ارمنستان و دیگر مناطق شمالی جهت زمستان‌گذری به مناطق جنوبی ایران از جمله خوزستان مهاجرت می‌کنند.

وی افزود: هوبره‌های مهاجر بیشتر در مناطق و تپه‌های ماسه‌ای اطراف شوش و در میان بوته‌های گیاهی مستقر می‌شوند و هر ساله در این مطقه شاهد حضور شکارچیان غیرمجازی هستیم که از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای شکار این پرندگان می‌آیند.

حاج‌کلی ادامه داد:‌ به منظور جلوگیری از فعالیت شکارچیان غیرمجاز، نیروهای محیط‌بان شوش در آماده‌باش هستند و کار گشت و کنترل در منطقه آغاز شده است.

 وی گفت:‌ سال گذشته دو گروه شکارچی متخلف که از کشور کویت جهت شکار به شوش آمده بودند، با تلاش محیط‌بانان دستگیر شدند. این شکارچیان غیرمجاز با پرندگان شکاری به شوش می‌آیند و اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر از جمله هوبره می‌کنند.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان