کد خبر: 345406
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۱

عصر اهواز - پرداخت نشدن خسارت بیمه کشاورزان در استان نوعی جو بی اعتمادی نسبت به بیمه بوجود آورده است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

به گزارش عصر اهواز ، رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان گفت: پرداخت نشدن خسارت کشاورزان خوزستان در استان نوعی جو بی اعتمادی نسبت به بیمه بوجود آورده است.

مسعود اسدی رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان

مسعود اسدی رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان

استان خوزستان با تولید ۱۴ میلیون تن انواع محصول محصول کشاورزی یکی از قطب های اصلی کشاورزی کشور است که در سال های اخیر کشاورزان به علت معضلاتی مانند خشکسالی، انتقال و کمبود آب، آفت های زراعی و سیل با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

مسعود اسدی رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان با اشاره به عدم پرداخت خسارت کشاورزان از سال های پیش تاکنون اظهار داشت: بخشی از مطالبات کشاورزان گندم کار و نخل کار استان از سال گذشته پرداخت نشده است و این مساله در آستانه فصل زراعی جدید مشکلات بسیاری را برای کشاورزان بوجود آورده است.

وی با انتقاد از پرداخت نشدن خسارت اراضی سیل زده خوزستان افزود: : پرداخت نشدن خسارت بیمه کشاورزان در استان نوعی جو بی اعتمادی نسبت به بیمه بوجود آورده است.

اسدی با بیان اینکه کشاورزان دیگر تمایلی به بیمه محصولات خود ندارند، تصریح کرد: هر سال شاهد افت و ریزش بیمه شده ها هستیم به طور مثال در سیل امسال دیدیم که بیشتر کشاورزان فاقد بیمه هستند.

وی تاکید کرد: پرداخت نشدن خسارت باعث شده کشاورزان برای تهیه نهاده ها و آماده سازی زمین های خود با مشکل رو به رو شوند.

اسدی همچنین درباره پیشنهاد صندوق بیمه مبنی بر جایگزینی مطالبات با حق بیمه محصولات کشاورزی اظهار کرد: صندوق بیمه به دلیل نداشتن اعتبار به کشاورزان پیشنهاد کرده که به جای پرداخت مطالبات، محصولات آنها را بیمه کند که این مساله به کاهش اعتماد بیشتر کشاورزان منجر خواهد شد.

کشاورزان خوزستانمنبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان