کد خبر: 345296
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱

شبکه توزیع آب شرب در روستاها ی اهواز توسعه ای 25 هزار متری داشته است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


شبکه توزیع آب شرب در روستاها ی اهواز توسعه ای ۲۵ هزار متری داشته است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز با اشاره به توسعه شبکه توزیع آب شرب روستاهای دهستان الهایی، گفت: شبکه توزیع آب شرب روستاهای دهستان الهایی و لامی در یک سال گذشته، بیش از ۲۵ هزار متر توسعه یافته است.

محمدرضا پوررکنی، اظهار کرد: توسعه شبکه توزیع آب شرب در الهایی ۴۴۰۰ متر، الباجی ۳۵۸۰ متر، حلاف یک ۳۰۰ متر، آلبوثنوان ۲۵۰ متر، بروایه تریچی ۱۷۵۰متر، بروایه آلبوعزیز و بروایه گاطع ۷۵۰ متر و چبسه کوچک ۴۵۰ متر انجام شده است.

وی با اشاره به ۳۸ مورد تعمیر خط انتقال و ۱۳۸ مورد تعمیر شبکه توزیع از ابتدای سال جاری تا کنون در روستاهای این دهستان افزود: اعتبار هزینه شده برای خرید لوله‌ها و کارگذاری آنها حدود ۵ میلیارد ریال بوده و توسط امور آبفاروستایی اهواز تامین شده است.

پوررکنی تصریح کرد: تعویض پمپ آب خام، تعویض پمپ آب پاک، تعویض الکتروپمپ آب پاک، نصب دستگاه کلرزنی و توزیع پرکلرین در سطح روستاهای دهستان الهایی از دیگر اقدامات انجام شده در این مناطق است.

وی گفت: با توجه به کمبود اعتبارات مورد نیاز برای رفع مشکلات فرسودگی خطوط و شبکه توزیع، بخشدار بخش مرکزی، شورا و دهیاری روستاهای این مناطق همکاری مناسبی داشته‌اند و در این زمینه ۸ هزار و ۱۷۰ متر لوله تهیه و در اختیار این امور آبفا روستایی قرار دادند.

پوررکنی با اشاره به اقدامات انجام شده در دهستان لامی عنوان کرد: ۲۴ مورد تعمیر خط انتقال، ۷۸ مورد تعمیر شبکه توزیع، تعویض یک دستگاه پمپ کف‌کش آب خام جسانیه، نصب یک دستگاه کلرزمی، توزیع پرکلرین و توزیع گاز کلر، اقداماتی است که با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال انجام شده است.

وی بیان کرد: شبکه توزیع آب شرب روستاهای جسانیه بزرگ، دغاغله و ابوبقال دهستان لامی ۴۹۰ متر توسعه یافته که لوله های استفاده شده در این روستاها با کمک بخشدار و شورا و دهیاری بخش مرکزی تهیه شده است.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز خاطرنشان کرد: برای تکمیل خط انتقال و بهره‌مندی روستاها از آب شرب سالم و با کیفیت باید ۳۸۰۰ متر لوله با سایز ۳۱۵ پلی اتیلن کارگذاری شود که به اعتباری بیش از ۱۰۲۶۰ میلیارد ریال نیاز دارد. همچنین لایروبی کانال تصفیه شکر برای قرار گرفتن در مدار بهره‌برداری نیازمند ۳۰۰ میلیون ریال است.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان