کد خبر: 345236
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: از فردا یکشنبه، برنامه توزیع یک وعده غذای گرم در هر روز را برای مهدکودک های روستایی اجرا می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهنوش صاحبدل بعد از ظهر امروز شنبه در جلسه برنامه ریزی برنامه های هفته کودک در خوزستان، اظهار کرد: توصیه ای برای رعایت و یا لحاظ کردن رژیم غذایی کودکان نداریم ولی آنها را به انجام بازی های سنتی و تحرک بیشتر داشتن دعوت می کنیم. همچنین از تمامی اولیا خواستاریم که غذاهای پرکالری را به کودکان ندهند.

وی افزود: متأسفانه چون غذاهایی بسیار چرب، شور و یا شیرین به کودکان می دهند آنها را دچار کوتاهی قد و اضافه وزن کرده اند.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: یک سری برنامه های حمایتی نیز با همکاری کمیته امداد خوزستان داریم و برای کودکانی که دچار کاهش وزن و قد شده اند، سبد غذایی را تعیین و به آنها ارائه می دهیم.

صاحبدل گفت: از فردا برنامه توزیع یک وعده غذای گرم در هر روز را برای مهدکودک های روستایی اجرا می کنیم. در این طرح به مدت ۱۳۰ وعده غذایی روزی یک وعده را به کودکان می دهند.

وی بیان کرد: تمام هزینه های اجرای این طرح را بهزیستی استان پرداخت می کند و بر اساس آمار موجود تا سال گذشته بیش از ۳۰۰ مهدکودک روستایی در استان فعال بود.

افزایش آگاهی خانواده ها لازمه ایجاد امنیت

کارشناس مسئول کودکان بهداشت استان خوزستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ایجاد فضای امن برای زندگی و بازی کودکان همیشه برای ما مهم بوده و هست. با توجه به اهمیت این موضوع حتی یکی از روزهای هفته کودک را به نام امنیت و سلامت در زندگی کودک امروز نامگذاری کردیم.

مریم فتورچی تصریح کرد: لازمه ایجاد این فضای امن برای کودکان، افزایش آگاهی خانواده ها است، در حقیقت باید آموزش خانواده ها را بیشتر مورد توجه قرار بدهیم.

وی بیان کرد: لازم است که اولیای کودکان نسبت به استاندارد بودن وسایل شهربازی یا پارک اطمینان حاصل کنند. همچنین قانونگذاران باید قوانین محکم تری برای تردد کودکان وضع کنند.

فتورچی اضافه کرد: نارسی، ناهنجاری های مادرزادی و عفونت های تنفسی، سه عامل پررنگ در مرگ و میر کودکان یک تا ۵۹ ماهه هستند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان