کد خبر: 345073
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۲

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: بحث روادید بین دو کشور ایران و عراق هنوز به طور کامل حل نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهلا عموری عصر امروز چهارشنبه در نشست مسئولان استان خوزستان و بصره عراق در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: با توجه به مناسبات و شرایطی که بین دو استان وجود دارد، یکی از وظایف حکومت های محلی دو استان استحکام بیشتر روابط است.

وی اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه هایی که بین دو استان وجود دارد، سعی کردیم این تفاهم نامه ها را به صورت تخصصی بررسی کنیم که همکاری در اجرای خط راه آهن شلمچه به بصره و توسعه گردشگری سلامت و استفاده از سهمیه ملی بصره در این زمینه از مهمترین مفاد این تفاهم نامه ها است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز در ادامه، خواستار ایجاد هماهنگی بین طرفین و توافق برای افزایش ساعت کاری به صورت ۲۴ ساعته شد.

عموری تصریح کرد: اگر قرار باشد کنسولگری عراق در ایران علاوه بر تضمین اتاق بازرگانی با نمایندگی وزارت خارجه ایران قرارداد ببندد طرف عراقی هم باید این قرارداد را به کنسولگری ایران ارائه دهد.

وی همچنین گفت: مرز شلمچه اولین مرزی بود که ورود کالای ایرانی به عراق از طریق آن صورت گرفت، اما متاسفانه هر روز روابط اقتصادی در این مرز کمتر می شود.

عموری وی در پایان تاکید کرد: بحث روادید بین دو کشور ایران و عراق هنوز حل نشده؛ کنسولگری ایران در کشور عراق به راحتی روادید را به بازرگانان عراقی می دهد اما در ایران برای گرفتن روادید مشکلات بسیاری وجود دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان