کد خبر: 345046
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۸

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


زاهدان- معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه نخست امسال سرقت های مسلحانه ۴۵ درصد و قتل های مسلحانه ۴۱ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر میرشکاری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: مجموعه نیروی انتظامی در این استان افتخارها آفریده است و باعث امنیت شده است.

وی با اشاره به ارتقای امنیت در سالهای اخیر افزود: به شهادت آمار و ارقام استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۴  بهترین وضعیت امنیت پس از انقلاب اسلامی را داشت، آن هم در زمانی که در کشورهای اطراف نا امنی وجود دارد.

وی گفت : در شش ماهه نخست امسال بر طبق آمار دبیرخانه شورای تامین سیستان و بلوچستان سرقت های مسلحانه ۴۵ درصد و قتل های مسلحانه ۴۱ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همچنین میزان کشف سلاح ۳۰ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است و این به سبب تلاش همه نیروهای مسلح از جمله مرزبانی و نیروی انتظامی است.

 وی با اشاره به افزایش شاخص رضایت مندی مردم افزود: افزایش این شاخص نشان از مردم محوری حوزه امنیت در سیستان و بلوچستان است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب سردار رهام بخش حبیبی به عنوان فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: سردار حبیبی فردی شجاع، متواضع، ریسک پذیر، پر انرژی و دارای نگاهی انسان دوستانه است.

میرشکاری گفت: نگاه سردار حبیبی به جامعه و مردم با احترام و اکرام بود و هدفش مردمی کردن امنیت و تغییر نگاه سخت افزاری به نگاه نرم افزاری در مرزها بود.

وی با اشاره به معضل اشتغال پایدار در استان تصریح کرد: تلاش مجموعه مدیران استان از جمله استانداری و مجموعه نیروهای مسلح این است که وضعیت مرز از امنیتی به اقتصادی تبدیل کنند و مرز اقتصاد محور شود.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان