کد خبر: 344976
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۱

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ مدیرکل حج و زیارت خوزستان از برپایی موکب شهدای منا در مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر حویزاوی ظهر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران، در بحث کراکردهای کمیته های مختلف اربعین اظهار کرد: موضوع اول بحث صدور ویزا است که موضوع مهمی است که باید تکرار کنیم زائران به موقع ویزا تهیه کنند.

وی افزود: حج و زیارت در استان با هماهنگی پست، پس از ثبت نام زائران در سامانه مربوطه، ویزا را درب منزل تحویل می دهند.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان ادامه داد: در خصوص بحث بیمه تاکید می کنیم از خدمات بیمه آن استفاده شود.

حویزاوی اضافه کرد: خوزستان امسال ماموریت دارد در دو مرز شلمچه و چذابه موکب شهدای منا را راه اندازی کند و میزبان ۱۴ استان از شهرستان هایی که در این حادثه شهید دادند، هستیم و آن ها خدماتی را در اربعین ارائه می دهند.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته به مناسبت اربعین حسینی گفت: موضوعات مختلفی در حال انجام است که برگزاری اردوهای درون استانی جوانان برای ترویج این فرهنگی دینی یکی از این برنامه ها است.

حویزاوی همچنین به بحث خدمات فرهنگی خاص بانوان اشاره کرد و افزود: با حضور خانواده معظم شهدای منا نیز برنامه ویژه ای داریم و به یاد این عزیزان موکب قرانی را راه اندازی می کنیم.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان ادامه داد: این همایش آخرین هماهنگی ها برای استقرار مواکب است و کارها به خوبی پیش می رود.

وی با بیان اینکه هر ساله تعداد موکب ها افزایش پیدا می کند و امسال هم بر همین منوال است، گفت: مشکل ما کمبود فضا برای استقرار موکب است اما استاندار و نمایندگان زیرساخت ها را فراهم می کنند و تا دوشنبه این محل ها تحویل موکب ها داده خواهد شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان