کد خبر: 344882
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰

گروهی از سینماگران و علاقه‌مندان عباس کیارستمی از تاسیس «بنیاد عباس کیارستمی» خبر دادند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


گروهی از سینماگران و علاقه‌مندان عباس کیارستمی از تاسیس «بنیاد عباس کیارستمی» خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری عصر اهواز، گروهی از سینماگران و علاقه‌مندان عباس کیارستمی که در اعتراض به حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی و همدردی با خانواده وی گرد هم آمده بودند از تاسیس بنیاد عباس کیارستمی خبر دادند.


در این گردهمایی که ازساعت ۱۱ امروز آغاز و تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه داشت، سینماگران با سکوت و اهدای تاج گل تاثر خود را از درگذشت عباس کیارستمی اعلام کردند.


همچنین شادمهر راستین فیلمنامه نویس و عضو هیات مدیره خانه سینما طی سخنانی از همه اهالی سینما تشکر کرد و از نمایندگان رسانه‌های جمعی، خبرنگاران خبرگزاری‌ها و سایر علاقه‌مندان کیارستمی که در این مدت پیگیر اخبار وی بودند تشکر کرد.


همچنین خانم همای کیارستمی خواهر عباس کیارستمی و عمه بهمن کیارستمی طی سخنانی از همراهی هفت‌ماهه سینماگران و علاقه‌مندان عباس کیارستمی و همچنین حمایت خبرنگاران خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی تشکر کرد.


در پایان مراسم مینا اکبری به نمایندگی از کمپین پیگیری‌کنندگان پرونده پزشکی عباس کیارستمی و همچنین خانواده وی با تشکر از مردم و اهالی سینما و رسانه‌ها بیانیه‌ای را قرائت کرد.


در بخشی از این بیانیه آمده است:


«اعتراض ما نه برای این است که علیه یک بیمارستان یا یک پزشک بهانه دعوا کنیم و یا انتقام بگیریم بلکه همانطور که عباس کیارستمی به زندگی می‌اندیشید هدف ما این بود که جان مردم و بیماران که به دست پزشکان و بیمارستان ها سپرده می‌شود مهم‌تر و جدی‌تر تلقی شود و امیدواریم با تدبیر بنیاد عباس کیارستمی و باز شدن درهای آن توجه به این مهم بیشتر باشد.


قصور در کار پزشکی و جامعه پزشکی مانند سایر شغل‌ها اجتناب‌ناپذیر است اما باید به دنبال راه‌هایی رفت تا این قصور کمتر شود. ما همچنان به اعتراض خود ادامه خواهیم داد حتی اگر حکمی که مدنظرمان باشد صادر نشود اما قصور پزشک معالج عباس کیارستمی در این پرونده محرز است.»منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان