کد خبر: 344849
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۹

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


دزفول ـ سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول گفت: در حال تلاش در جهت اخذ تسهیلات برای رفع موانع تولید ۷۳ واحد صنعتی در دزفول هستیم که تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال برای ۱۰ واحد مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محراب عبدالهی عصر امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از نیروی انتظامی دزفول که به مناسبت هفته ناجا در محل اتاق اصناف دزفول برگزار شد، اظهار کرد: امروزه امنیت جامعه وابسته به نیروی انتظامی است که همین امر موجب مقبولیت عمومی ناجا میان مردم شده است.

وی، مهندسی نظم و امنیت اجتماعی در حوزه های مختلف، رعایت اخلاق و حقوق شهروندان و برخورد قاطعانه با مخلان نظم و امنیت را از جمله شاخصه های مهم در مقبولیت نیروی انتظامی دانست.

وجود ۳۵۰ واحد صنعتی در دزفول

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در شهرستان دزفول مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: با وجود مشکلات پیش روی حوزه صنعت در کشور، خوشبختانه وضعیت صنعت در دزفول به نسبت سایر شهرستان های خوزستان در وضعیت خوبی بسر می برد.

عبدالهی از رتبه دوم شهرستان دزفول در استان در حوزه صنعت خبرداد و گفت: در حال حاضر تنها حدود ۶۰ تا  ۷۰ درصد واحدهای صنعتی دزفول فعال هستند.

نبود بازار کار

وی، نبود بازار کار و موانع اقتصادی را یکی از دلایل تعطیلی فعالیت برخی واحدهای صنعتی عنوان کرد و افزود: دولت در حال اجرای برنامه های متنوعی برای خروج از رکود و تقویت واحدهای صنعتی است که قطعا با اجرای کامل این برنامه ها شاهد پیشرفت در زمینه صنعت، معدن و تجارت وعمل به شعار سال خواهیم بود.

عبدالهی، بدهی به بانک هارا از عوامل کمرشکن و تعطیلی واحدهای صنعتی برشمرد و یادآور شد: لازمه ایجاد فضای رقابتی برای صنعتگران کاهش سود وام های بانکی از ۲۸ درصد به ۲ یا ۳ درصد است که هم اکنون در کشورهای پیشرفته جهان شاهد آن هستیم.

وی با بیان اینکه سه واحد صنعتی در دزفول به دلیل بدهی در تملک بانک ها هستند، تاکید کرد: تملک واحدهای صنعتی نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه موجب ضربه زدن به اقتصاد، شهر و حتی پیکره بانک ها می شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول، دیگر عامل تضعیف کننده فعالیت واحدهای صنعتی را بدهی های زیاد دانست و عنوان کرد: ۷۳ واحد صنعتی در شهرستان دزفول به منظور ارائه تسهیلات در جهت رفع موانع تولید آنها شناسایی شده که تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال برای رفع موانع تولید ۱۰ واحد از این تعداد واحدها مصوب و ۶۰ میلیارد ریال آن جذب شده است.

عبدالهی از تلاش برای رفع مشکلات وثیقه ای سایر واحدهای صنعتی در جهت دریافت تسهیلات نیز خبر داد و گفت: برنامه ریزی های زیادی در جهت دریافت تسهیلات متعدد  برای این واحدهای صنعتی در دستور کار داریم که در آینده نزدیک عملیاتی خواهند شد.

وجود ۱۴ هزار واحد صنفی

وی همچنین در ادامه، با اشاره به وجود ۱۴ هزار واحد صنفی و ۵۱ اتحادیه صنفی در شهرستان دزفول، اضافه کرد: طرح های صنعتی بزرگی از جمله کارخانه عظیم و ارزشمند فولاد با سه هزار نیروی استخدامی در شهرستان دزفول در حال اجرا است که تحول عظیمی را در منطقه ایجاد می کند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول از تلاش های حبیب الله آصفی فرماندار دزفول، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و حسن زاده ریاست سازمان صنعت و معدن خوزستان در راستای پیگیری های فراوان برای احداث این کارخانه تقدیر و تشکر کرد.

عبدالهی، پایانه صادراتی گل و گیاه با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر طرح های صنعتی بزرگ دزفول عنوان کرد و گفت: پایانه صادراتی دزفول نیز در حال تملک است ضمن اینکه دزفول توانسته به عنوان اولین شهرستان درکشور مجوز احداث سایت نمایشگاه های دائمی را دریافت کند.

وی در پایان، دزفول را قطب کشاورزی استان و کشور خواند و یادآور شد: صنعت دزفول باید صنایع تبدیلی باشد بنابراین همه باید تلاش کنیم تا سرمایه گذاران را برای گام برداشتن در جهت صنایع تبدیلی توجیه کنیم چرا که در این صورت تمام مشکلات اشتغال شهرستان برطرف خواهد شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان