کد خبر: 344413
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹

معاون عمرانی استاندار خوزستان ازتمایل 97 درصد مردم استان خوزستان به مهاجرت خبرداد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


معاون عمرانی استاندار خوزستان ازتمایل ۹۷ درصد مردم استان خوزستان به مهاجرت خبرداد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، احمد سیاحی، معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: وقتی مردم به شهرهای دیگر می‌روند آن را با شهر خودشان مقایسه می‌کنند که البته این مقایسه حق مردم است.

وی افزود: امیدوارم صحت نداشته باشد اما درجایی مطرح‌شده که طبق ارزیابی‌ها ۹۷ درصد مردم استان خوزستان تمایل به مهاجرت دارند.

سیاحی بابیان اینکه این موضوع تبعات اجتماعی و سیاسی زیادی دارد و تبعات اقتصادی این مسئله برای کل کشور است، اعلام کرد: کجا مطرح است که ۹۷ درصد مردم یک شهر یا استان درخواست مهاجرت داشته باشند.

وی تصریح کرد: مدتی پیش نیز در رسانه‌ها مطرح‌شده بود که خوزستان رتبه اول مهاجرت را در کشور دارد درحالی‌که به بیان قائم‌مقام یکی از وزرا که اهل آبادان نیز بود در گذشته این‌گونه نبوده است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: این مقام مسئول بیان کرده که در گذشته فردی که می‌خواست به آبادان بیاید باید رتبه و درجه خاص و بالایی داشته باشد و هرکسی اجازه مهاجرت به این شهر را نداشت.

سیاحی با اشاره به اینکه باید این ظرفیت‌ها را برای مردم ایجاد کنیم، اظهار کرد: قبلاً می‌گفتند که افراد فرهیخته و خبره از استان مهاجرت می‌کنند اما امروز شاهد هستیم که افراد با سطوح پایین‌تر نیز درخواست مهاجرت از استان را دارند و ما مسئولان باید پاسخگوی این موضوع باشیم.

وی متخصصان بومی استان را خط مقدم حل مشکلات خوزستان خواند و بیان داشت: درخواست من از اعضای محترم شورای شهر این است که موفقیت‌های گذشته را تکرار کرده و در کنار شهردار باشند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان افزود: مقام معظم رهبری همواره توجه ویژه‌ای به استان خوزستان داشته است و سفرهای ایشان به این استان نیز گواهی بر این توجه است.

سیاحی با اشاره به سفر دو وزیر طی یک هفته به خوزستان عنوان کرد: دولت تدبیر و امید نیز به خوزستان توجه زیادی داشته و برای حل مشکلات این استان تلاش زیادی کرده است.

انتهای پیام/ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان