کد خبر: 344376
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷

دو ماه از خاموشی خانه های 200نفر از روستاییان اندیکا می گذرد اما مسئولان چاره اندیشی نکرده اند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


دو ماه از خاموشی خانه های ۲۰۰نفر از روستاییان اندیکا می گذرد اما مسئولان چاره اندیشی نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،رییس شورای اسلامی بخش چلو شهرستان اندیکا گفت: دو ماه از قطعی برق ۴ روستا در این بخش می گذرد و تاکنون از سوی مسئولان مربوطه در این زمینه اقدامی موثری انجام نشده است.

نیازعلی سهرابی اظهار کرد: این روستا ها شامل برآفتاب، حیدرقلی، برآفتاب اکبر و آبگرمک هستند که حدود ۵۰ خانوار و ۲۰۰ نفر جمعیت دارند.

وی افزود: پیگیری زیادی در این زمینه انجام دادیم اما سخت گذر بودن جاده ارتباطی و پرداخت نشدن بدهی برق توسط برخی اهالی بهانه مسئولان برق شهرستان اندیکا است.

سهرابی بیان کرد: بخش چلو از مناطق محروم خوزستان است که انتظار داریم مسئولان اهتمام ویژه ای برای حل مشکلات و مسائل این بخش داشته باشند.

رییس اداره برق شهرستان اندیکا نیز گفت:این چهار روستا ازروستاهای عشایری بخش چلو هستند که در فصل تابستان خالی از سکنه بودند.

حمید یوسفی افزود: جاده ارتباطی این روستاها نیز سخت گذر است که عبور از این مسیر تنها با خودروهای کمک دار امکانپذیر است و خودروهای اتفاقات این اداره فاقد کمک هستند.

بخشدار بخش چلو شهرستان اندیکا نیز در پاسخ به وضعیت نامناسب جاده ارتباطی این روستاها اظهارکرد: جاده ارتباطی این روستاها درحوزه کاری امور عشایر است و تنها وسیله ای که برای بازگشایی و ترمیم جاده های عشایری در اختیار اداره امور عشایر این شهرستان قرار دارد یک دستگاه لودر است.

هوشنگ مهمدی افزود:اعزام لودر امور عشایر به این منطقه کارساز نبود و به ماشین آلاتی از قبیل بیل مکانیکی و بلدوزر نیاز است تا مسیر شکافی جاده ها انجام گیرد که انتظار داریم اداره کل امور عشایر خوزستان در زمینه حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

بخش چلو با جمعیتی بالغ بر ۱۵هزار نفر از بخش های تابعه شهرستان اندیکا محسوب می شود.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان