کد خبر: 344333
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵

وزارت کشور رعایت قانون و بی طرفی را از اصول برگزاری انتخابات قرار داده است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


وزارت کشور رعایت قانون و بی طرفی را از اصول برگزاری انتخابات قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،قائم مقام وزیر کشور روز سه شنبه در همایش فرمانداران و بخشداران در تالار امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: برگزاری انتخابات از اولویت هایی است که وزیر کشور بر آن تاکید کرده در انتخابات آینده رای را حق الناس می دانیم و رعایت بی طرفی و اجرای قانون نیز از اصول ما در برگزاری انتخابات است.

محمدحسین مقیمی  بیان کرد:  در انتخابات پارسال تنها ۹ برنامه انتخاباتی برهم خورد که ۲ برنامه آن در خوزستان بود اما هیچگونه درگیری، برخورد، مصدوم و کشته نداشت.

وی تاکید کرد: در انتخابات هفتم اسفند گذشته نشان دادیم که جامعه می تواند در اوج نشاط سیاسی، اوج آرامش را داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید راه برای حضور داوطلبان انتخابات هموار شود؛ افزود: اگر چه نقدهایی به عملکرد شوراها وارد است ولی این نهادها می توانند در اداره کشور به دولت کمک کنند البته لازمه آن این است که مسیر برای حضور افراد شایسته، تحصیلکرده، کارشناس و کارآمد فراهم شود.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین دیگر اولویت های وزیر کشور را برقراری امنیت، کاهش آسیب های اجتماعی، رسیدگی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و تکریم ارباب رجوع دانست.

وی اظهار کرد: روسای شورای تامین استان و شهرستان ها باید مسائل امنیتی را بررسی و رصد و تجزیه و تحلیل کنند تا استان و شهرستان در امنیت کامل اداره شود.

مقیمی با اشاره به شرایط منطقه و کشورهای همسایه افزود: برخی ها تلاش می کنند امنیت موجود در کشور خدشه دار شود که برای جلوگیری از این مساله باید شوراهای تامین به موقع تشکیل و موضوعات به موقع منعکس و تصمیم گیری شود تا امنیت موجود تداوم یابد.

وی همچنین خوزستان را استان حساس کشور دانست که کمترین مشکلات امنیتی را داشته است و بابت این مساله از مسئولان تقدیر کرد.

مقیمی گزارش وزیر کشور از آسیب های اجتماعی را یادآور شد و گفت: این مطالعات در شوراهای اداری، دولت و مجلس و نزد رهبرمعظم انقلاب ارائه شده و مسئولیت هایی نیز به دستگاه های اجرایی واگذار شده است.

وی افزود: اعتیاد، طلاق، مسائل اخلاقی، فقر و حاشیه نشینی مهمترین آسیب های اجتماعی کشور بوده و در صورت ادامه این روند نگرانی برای مردم و مسئولان باقی می ماند.

مقیمی تاکید کرد: مقرر شده اقدامات موثر و فوق العاده برای کاهش آسیب های اجتماعی در کشور اجرا شود و گزارش این اقدامات هر ۶ ماه یک بار به رهبر معظم انقلاب گزارش شود که استان ها نیز به سهم خود باید عملکردشان را ارائه دهند.

وی مشکلات اقتصادی کشور در سال های اخیر را یادآور شد و گفت: دولت با امضای برجام و رفع تحریم ها، کنترل تورم و افزایش قیمت نفت همچنین اجرای طرح هایی چون طرح تحول سلامت سعی کرده مشکلات اقتصادی مردم را کاهش دهد که این مسائل باید برای مردم بازگو شود.

معاون وزیر کشور بیان کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی از مواردی است که دولت به صورت جدی برای عملیاتی شدن آن کار می کند.

وی تکریم ارباب رجوع را نیز از دیگر اولویت های وزارت کشور دانست و اظهار کرد: حدود سه درصد از کارمندان، رفتار درستی با مردم ندارند که برای ما گرفتاری ایجاد می کنند و این افراد در صورت اصلاح نشدن باید به واحد تخلفات اداری معرفی شوند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار شهر، جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان