کد خبر: 344318
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴

عصر اهواز - دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با بیان اینکه فرمانداران نباید در امور شوراهای شهر و روستا دخالت کنند گفت: فرمانداران باید شوراها را در انجام امور راهنمایی کنند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

عصر اهواز – دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با بیان اینکه فرمانداران نباید در امور شوراهای شهر و روستا دخالت کنند گفت: فرمانداران باید شوراها را در انجام امور راهنمایی کنند.

غلامرضا شریعتی سه شنبه در همایش فرمانداران و بخشداران که با حضور معاون وزیر کشور در تالار امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد، انتخابات را از مهم ترین رویدادهای کشور دانست و افزود: متاسفانه بسیاری از مدیران عملکرد شوراها را نقد می کنند و مخالف ادامه فعالیت آنها هستند اما من از حامیان اصلی شوراها هستم و معتقدم خطاهایی که اتفاق می افتد کاملا طبیعی است.
وی با بیان اینکه شوراها دوران طفولیت خود را سپری می کنند افزود: مقایسه شوراها که تنها چهار دوره را می گذرانند با نظام اداری که بیش از ۱۰۰ سال عمر دارد کار اشتباهی است و شوراها هنوز تا پختگی فرصت دارند.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان

شریعتی از فرمانداران خواست که نسبت به شوراها صبور بوده و رفتاری توام با مهربانی با آنها داشته باشند.
وی با تاکید بر تفویض اختیارات به شوراها اظهار کرد: فرمانداران به هیچ وجه در امور شوراها دخالت نکنند و تنها راهنمایی به آنها را در برنامه داشته باشند حتی اگر هیات رئیسه مخالف نظر فرمانداران انتخاب شده باشد.
شریعتی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی خطاها به حداقل برسد.
وی همچنین گفت: وزیر کشور ۲۷ آبان به خوزستان سفر می کند که درباره انتخبات از نظرات وی استفاده می شود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان نیز در این نشست گفت: انتخابات اسفند پارسال یکی از بهترین انتخابات کشور بود که در امنیت کامل برگزار شد و آموزش های فرمانداران در این زمینه بسیار موثر بوده است.
فرج اله خبیر اظهار کرد: انتخابات از حقوق اصلی مردم است بنابراین دولت ها و حاکمان باید شرایط برگزاری عادلانه آن را فراهم کنند.
وی تاکید کرد: وظیفه فرمانداران و بخشداران و تمام برگزارکنندگان این است که شرایط مشارکت آحاد جامعه را ایجاد کنند و مردم در شرایط مناسب و آزادانه رای خود را به صندوق اندازند.
خبیر، همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا افزود: شوراها یک اصل مغفول مانده در قانون بوده که از سال ۱۳۷۷ اجرایی شد که در آن زمان مقاومت هایی نیز در مقابل آن صورت گرفته بود.
وی گفت: حضور شوراها اکنون در شهر و روستا نهادینه شده و مردم با انتخاب نمایندگان خود در اداره امور مشارکت می کنند.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستانمنبع: ايرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان