کد خبر: 344133
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


خرمشهر ـ مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان از ساعدی سرپرست جدید شهرداری خرمشهر خواست حضور مداومی در شهر داشته باشد و در بحث خدمات، عمران و نظافت شهری فعال عمل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان کاظمی نژاد دوشنبه شب در جلسه تودیع و معارفه شهردار خرمشهر اظهار کرد: این جلسه تودیع و معارفه نیست چرا که نه دوایی فر قرار است از جمع جدا شود و نه ساعدی نیاز به معارفه دارد، بلکه این جلسه ای است که بخشی از مسئولیت ها از دست فردی خدوم و زحمتکش به فرد دیگری واگذار می شود.

وی در ادامه بیان کرد: با وجود اینکه در خرمشهر به خدمات دوایی فر نیاز بوده اما وی به دلیل خستگی و فشار ناشی از کار ترجیح داد که این کار را واگذار کنند و در واقع این اقدام به خواست شهردار خرمشهر انجام شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان از ساعدی سرپرست جدید شهرداری خرمشهر خواست حضور مداومی در شهر داشته باشد و در بحث خدمات، عمران و نظافت شهری فعال عمل کند.

وی همچنین بیان کرد: امیدواریم سرپرست جدید یک رضایمندی را در بین کارکنان به ویژه کارگران شهرداری ایجاد کند تا پس از این شاهد نارضایتی قشر کارگر در خرمشهر نباشیم.

کاظمی نژاد در ادامه، منطقه آزاد اروند را یک ظرفیت و نعمت برای منطقه دانست و عنوان کرد: امیدواریم ارتباط شهرداری با منطقه آزاد به صورت بهتر و روان تر از پیش ادامه داشته باشد و فرمانداران دو شهرستان خرمشهر و آبادان بتوانند از ظرفیت منطقه آزاد استفاده بیشتری ببرند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان به وجود ظرفیت دیگری در خرمشهر همچون جاذبه های گردشگری و ظرفیت های مکانی همچون شلمچه و حضور کاروان های راهیان نور در منطقه نیز اشاره کرد و گفت: بودن خرمشهر به عنوان بزرگترین قطب معنوی کشور به دلیل نقش آن در دفاع مقدس برکات زیادی برای مردم این شهر داشته و باید به وجود یادمان شلمچه و اربعین به عنوان ظرفیت نگاه شود تا با استفاده از آنها بتوان چرخ اقتصاد این شهر را چرخاند.

وی، احداث بازارچه مرزی در نقطه مرزی خرمشهر را پیشنهاد کرد و افزود: می توان با کمک سازمان منطقه آزاد اروند بازارچه ای ایجاد کرد تا بتوان فرهنگ، سنت ها و دستاوردهای این منطقه را نشان داد و به سایرین آموخت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان همچنین از خرمشهر به عنوان پرمعضل ترین شهرهای استان از نظر بیکاری هم یاد کرد و یادآور شد: باید زمینه برای سرمایه گذاری فراهم شود که فرزندان متمکن خرمشهر می توانند با ایجاد مراکز مختلف تجاری و سیاحتی به خارج شدن شهر از این وضعیت کمک کنند و امید بستن به اعتبارات جزیی دولتی نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

حق مردم خرمشهر ادا نشده است

شهردار پیشین خرمشهر نیز در ادامه اظهار کرد: با عشق و علاقه به خرمشهر آمدم و امیدوار بودم تغییراتی را در شهر ایجاد کنم اما آن طور که مطابق میل و شایسته مردم خرمشهر بود نتوانستم کارهای موثر انجام دهم.

محمدعلی دوایی فر ادامه داد: افتخار می کنم که موقعیت خدمتگذاری به مردم خرمشهر را داشته ام و شاید در آینده ثابت شود که هر کجا باشم و بتوانم قدمی برای خرمشهر بردارم کوتاهی نخواهم کرد.

وی اضافه کرد: در خرمشهر مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد و مردم خرمشهر حقی بزرگ بر گردن کشور دارند که این حق ادا نشده است و پاسخ وفاداریشان به خوبی پرداخت نشده، که باید با ایجاد همدلی بیشتر میان مسئولان زمینه برای کار بیشتر فراهم شود.

شهردار پیشین خرمشهر، مردم این منطقه را مردمی صبور، مقاوم و وفادار دانست و گفت: مردم خرمشهر با وجود کاستی ها، ایثارها و سختی هایی که متحمل شده اند، وفاداری خود را ثابت کرده اند و به اعتقاد من اگر خرمشهر به سمبل  مقاومت معروف است به خاطر مردم مقاوم آن است.

دوایی فر عنوان کرد: شرایطی که در خرمشهر وجود دارد و چالش هایی که مردم با آن مواجه هستند شاید در هر شهر دیگری بود این میزان از صبر از سوی مردم دیده نمی شد اما مردم خرمشهر با کاستی ها سازگار هستند و وفادار ماندن با وجود این همه مشکلات کار بسیار بزرگی است.

تعامل سازنده با مسئولان منطقه آزاد اروند

فرماندار خرمشهر نیز برای ساعدی سرپرست جدید شهرداری خرمشهر آرزوی موفقیت کرد و با تاکید بر ظرفیت منطقه آزاد اروند  در منطقه، از وی خواست ارتباط سازنده ای با مجموعه مدیران این سازمان داشته باشد.

ولی الله حیاتی عنوان کرد: سرپرست جدید شهرداری خرمشهر باید تمام تلاش خود را برای استفاده حداکثری از ظرفیت منطقه آزاد و سایر منابع استانی و وزارتی در راستای اهداف عمرانی شهرستان به کار گیرد.

به گزارش مهر، جلسه شورای اداری شهرستان خرمشهر شامگاه دوشنبه با حضور پیمان کاظم نژاد مدیرکل امور شهری و شوراهای خوزستان برگزار شد.

طی این جلسه، «عزیز ساعدی» رسما به عنوان سرپرست شهرداری خرمشهر منصوب و «محمدعلی دوایی فر» شهردار مستعفی خرمشهر تودیع شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان