کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 344105
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۶

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


نماینده پارلمان سوریه ضمن تشریح اوضاع میدانی حلب به تلاش های انجام شده دولت در این شهر برای بهبود اوضاع حلب اشاره کرد.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل– سمیه خمارباقی: «نهی جانات» نماینده پارلمان سوریه و ساکن شهر حلب اخیرا سفری به ایران داشت که در جریان آن گفتگویی را با وی انجام دادیم. وی درباره مذاکرات حل بحران سوریه در دوره های مختلف گفت: دولت سوریه در حل بحران این کشور بسیار جدی است و به دنبال راهکاری است که مبتنی بر خواست ملت سوریه و آرمان های ملی آن و حفظ حاکمیت و وحدت اراضی کشور باشد. از همین رو در مذاکراتی که تاکنون برگزار شده است این مهم را در نظر داشته و حسن نیت خود را ثابت کرده است اما طرف دیگر یعنی [مخالفان سوری تحت حمایت ریاض] تمامی تلاش های انجام شده برای حل بحران سوریه را با دشواری مواجه کرده است و این گروه ها در راستای طولانی کردن بحران و تخریب هر چه بیشتر سوریه گام برمی دارند، این اقدامات نیر همگی با هدف خدمت به توطئه های رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه صورت می گیرد.

جانات درباره اوضاع میدانی حلب گفت: شهر حلب همچنان شاهد درگیری شدید میان تروریست ها و نیروهای ارتش سوریه است و مردم این شهر علیرغم اینکه در شرایط دشواری بسر می برند اما همچنان با وجود نبود آب، برق و خدمات مورد نیاز همچنان به مقاومت ادامه می دهند. در حال حاضر نیمی از شهر حلب در تصرف تروریست ها و نیمی دیگر در کنترل ارتش سوریه قرار دارد لذا در چنین شرایطی کمک رسانی به مردم با سختی هایی همراه است. گروه های تروریستی با حمایت های منطقه ای و بین المللی خود به تخریب هر چه بیشتر زیر ساخت های حلب و محاصره این شهر و ساکنان آن می پردازند و روند کمک رسانی به مردم حلب را به چالش کشیده اند.

نماینده پارلمان سوریه خاطرنشان کرد: دولت سوریه با وجود این شرایط از هیچ کوششی برای کمک رسانی به مناطق مختلف حلب دریغ نمی کند و برای تحقق این مهم به ایجاد راه های جایگزین برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده حلب روی آورده است. دولت سوریه همچنین خواستار آشتی ملی در حلب شده است و برای خروج ساکنان حلب از این شهر، امنیت گذرگاه ها را تامین و مناطق امنی را برای عبور مردم ایجاد کرده است و مردم حلب از مناطق شرقی این شهر به سوی اماکن امن در حال انتقال هستند.

وی افزود: دولت سوریه در چارچوب آشتی ملی در حلب از گروه های مسلح در این شهر خواسته است که سلاح های خود را واگذار کنند و به مناطق دیگری همچون ادلب بروند با این اطمینان که دولت سوریه آمادگی دارد با این افراد وارد گفتگو و مصالحه شود چرا که آغوش سوریه به سوی تمامی کسانی که فریب خورده اند باز است. ما خواهان صلح هستیم و برای آن تلاش می کنیم و می خواهیم در سوریه و تمامی جهان صلح برقرار شود و این همان چیزی است که همه ادیان به آن توصیه می کنند.

نهی جانات درباره سفر اخیر خود به ایران و دیدار با مقامات ایرانی نیز گفت: ایران از ابتدای بحران سوریه تاکنون فهم عمیقی از آنچه در سوریه رخ می داد، داشت لذا به عنوان یک کشور دوست و برادر با تمام توان خود به حمایت از دولت سوریه پرداخته است. دیدار با مقامات ایرانی در سفر اخیر نیز در این راستا انجام گرفت و بر ضرورت همکاری دوستانه و برادارانه در تمامی زمینه ها تاکید شد. من به نمایندگی از مردم و دولت سوریه از ملت و رهبری ایران در حمایت سیاسی، نظامی و اقتصادی از سوریه در شرایطی که این کشور در معرض تروریسم قرار دارد، تشکر می کنم.منبع: مهر
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان