کد خبر: 344085
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵

امتیاز خبر: 94 از 100 تعداد رای دهندگان 7231


وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه، در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار کرد.

رحمانی‌فضلی همکاری‌های ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه‌های مختلف، شامل مبارزه با مواد مخدر، تروریسم، جرایم سایبری و فضای مجازی و نیز مبارزه با تروریسم تکفیری را مورد تاکید قرار داد.

وزیر کشور ایران همچنین سند همکاری امضا شده میان ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه حوادث غیر مترقبه و تجربیات زیادی که ایران در این حوزه دارد مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور در این راستا تاکید کرد.

الهام علی‌اف نیز در این دیدار با اشاره به وجود روابط خوب میان روسای جمهوری دو کشور و با تایید نظرات وزیر کشور ایران گفت: خطر تروریسم از بیرون منطقه به ما تحمیل شده و کشورهای منطقه باید با همکاری و اتحاد با یک دیگر با این خطر مقابله کنند.

رئیس‌جمهوری آذربایجان از پیشرفت همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله میان استانهای دو کشور تقدیر و آمادگی جمهوری آذربایجان برای ارتقای هر چه بیشتر این همکاری را اعلام کرد.

وی با اشاره به همکا­ری‌های اقتصادی دو کشور به اهمیت تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب و نقش اتصال راه آهن دو کشور برای افزایش ظرفیت‌های ترانزیتی در منطقه تاکید کرد .

رحمانی‌فضلی وزیر کشور ایران امروز (دوشنبه) برای دیدار دو روزه وارد جمهوری آذربایجان شد و قرار است در این سفر همچنین با رامیل اوسوب اف همتای آذربایجانی و کمال الدین حیدر اف وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان دیدار کند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان