کد خبر: 344047
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳

با اقدام به موقع ماموران آتشنشانی، مجتمع 3 طبقه 6 واحده واقع در کیانپارس از انفجار حتمی جان سالم به در برد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8631


با اقدام به موقع ماموران آتشنشانی، مجتمع ۳ طبقه ۶ واحده واقع در کیانپارس از انفجار حتمی جان سالم به در برد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ساعت ۱۵:۱۰ روز گذشته در تماس شهروندان مبنی بر استنشاق و نشت شدید گاز در یک مجتمع مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز همزمان با اعزام تیم‌های اطفا حریق و امداد و نجات به محل، به صورت تلفنی مشاوره ایمنی را در مواجه با این شرایط به شهروندان حاضر در مجتمع ارایه داد.

مقصود حق‌شناس اظهار کرد: آتش‌نشانان خود را به محل پرخطر و در شرف حادثه که در خیابان اصلی کیان‌پارس حد فاصله خیابان ۵ و ۶ شرقی بود، رساندند و مرکز فرماندهی ۱۲۵ در یک اقدام پیشگیرانه و به منظور آمادگی برای مقابله با هر گونه حادثه احتمالی، کلیه تیم‌های امدادی اورژانس ۱۱۵ و عملیات گاز و عملیات برق را به محل اعزام کرد.

حق‌شناس ادامه داد: آتش‌نشانان به محض ورود با بوی شدید گاز مواجه شدند که به وسیله دستگاه‌های گاز‌سنج میزان تراکم گاز فشرده شده در این مجتمع سه طبقه ۶ واحده را ۱۰٫۰۰۰ ppm تشخیص دادند.

وی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله با بستن شیر اصلی گاز و قطع برق مجتمع و باز کردن پنجره‌ها با رعایت احتیاط به کنترل وضعیت موجود پرداختند و اقدام به تخلیه ایمن ساکنین کردند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته از سوی آتش‌نشانان اهواز، از بروز یک حادثه بزرگ جلوگیری به عمل آمد. در این عملیات، تمام فروشگاه‌های طبقه همکف این مجتمع و مجتمع‌های مسکونی تجاری اطراف توسط آتش‌نشانان به صورت کامل تخلیه شده و محل کاملا در حالت ایمن قرار گرفته بود.

وی افزود: در این عملیات ۵ دستگاه خودروی اطفا حریق و امداد نجات به همراه ۱۵ آتش‌نشان شرکت داشتند.

انتهای پیام/ومطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان